image

Treningi Kettlebell

W naszej pracy z odważnikami stosujemy metody treningu odważnikowego wywodzące się z tradycyjnej rosyjskiej szkoły posiadającej ponad 300 letnią tradycję. Prowadzimy treningi kettlebell i giriewoj sport, szkolenia tematyczne oraz kursy instruktora kettlebell.

Acteam to jedyne miejsce we Wrocławiu specjalizujące się w treningach giriewoj sport. Posiadamy licencję Polskiego Stowarzyszenia Kettlebell i Fitness (PSKiF) założonego w 2012 roku z siedzibą w Gdańsku, członka struktur międzynarodowych: International Union of Kettlebell Lifting (IUKL) oraz International Kettlebell Lifting Federation.

Na treningach kettlebell i giriewoj sport opanujesz fundamentalne wzorce ruchowe w pracy z odważnikami kulowymi. Poznasz główne założenia dwóch wiodących szkół kettlebell: tradycyjnej rosyjskiej szkoły giriewoj sport jak i amerykańskiej – hardstyle. Poznasz różnice oraz korzyści płynące z obu metod treningowych. Opanujesz najważniejsze techniki giriewoj sport, a przede wszystkim: wymach (swing i jego odmiany), rwanie, nadrzut, podrzut, długi cykl, tureckie wstawanie oraz ćwiczenia uzupełniające. Poznasz podstawowe ćwiczenia i kompleksy wykonywane metodą hardstyle.

Na początkowym etapie nauki duży nacisk kładziemy na opanowanie prawidłowej techniki poszczególnych ćwiczeń oraz trajektorii i wzorca ruchu. W tym czasie treningi najczęściej polegają na pracy z odważnikami o niewielkiej masie oraz na wykonaniu dużej ilości powtórzeń.

W momencie opanowania prawidłowej techniki treningi przyjmują charakter wytrzymałościowo– siłowy. Przy użyciu odważników kettlebell jesteśmy w stanie wykonać trening całego ciała rozwijając jednocześnie na równym poziomie podstawowe cechy motoryczne człowieka – siłę, wytrzymałość, koordynację ruchową, gibkość i szybkość.

Program treningu z kettlebell:

1. Podstawowe zasady bezpieczeństwa w pracy z odważnikami.
2. Specjalistyczne ćwiczenia rozgrzewkowe przygotowujące do treningu z odważnikami oraz specyficzne ćwiczenia rozciągające.
3. Właściwa pozycja startowa, praca ciałem i kontrola oddechu.
4. Prawidłowa technika podstawowych ćwiczeń:
– swing (wymach)
– squat (przysiad)
– clean (zarzut)
– press (wyciskanie)
– jerk (podrzut)
– snatch (rwanie)
– turkish get-up (tureckie wstawanie)
– i inne
5. Prawidłowa technika ćwiczeń tradycyjnej rosyjskiej szkoły giriewoj sport:
– wymach
– rwanie
– podrzut
– długi cykl
6. Prawidłowa technika ćwiczeń m.in. z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała oraz ćwiczeń udoskonalających rwanie i podrzuty m.in. z użyciem sztangi.
7. Metodyka treningu.

Czas i miejsce

Prowadzimy indywidualne treningi kettlebell i giriewoj sport dostosowane specjalnie do potrzeb, możliwości oraz zaawansowania uczestnika. Wyróżnia nas elastyczny grafik treningów.
Prowadzimy treningi 6 dni w tygodniu, w godzinach 7.00-21.00.
Zajęcia trwają 60 min.
Treningi odbywają się w Studio Wu-eF przy ul. Zwycięskiej 14A

Jak często trenować kettlbell i giriewoj sport?

1 raz w tygodniu – stymulacja organizmu do rozwoju zdolności motorycznych u osób początkujących
3 razy w tygodniu – realizacja efektów treningowych u osób średnio-zaawansowanych
4–6 razy w tygodniu – utrzymanie dotychczasowych efektów i dalsza realizacja założonego celu u osób zaawansowanych. Sposób realizacji treningu dotyczy zmian w obrębie obciążenia, liczby jednostek treningowych, częstotliwości treningu, intensywności pracy, środków, metod i form treningowych. Nie wszystkie treningi muszą zostać wykonywane pod okiem trenera personalnego, niektóre treningi zostają zlecone do wykonania w domu.

Cennik

Jednorazowe uczestnictwo w 60 min personalnym treningu kettlebell / giriewoj sport – 180 zł
Udział każdej kolejnej osoby w treningu personalnym – 60 zł