Acteam

Treningi grupowe

Wiemy, że na tę wiadomość czekaliście z niecierpliwością. 

Od poniedziałku 16 stycznia 2023 r. zapraszamy na ogólnorozwojowe treningi nordic walking na  Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice. Treningi w Parku Południowym przenosimy na WTWK Partynice.

więcej »

Zapraszamy do zapoznania się ze świątecznym grafikiem kończącym 2022 rok. 

więcej »

W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich w czasie trwania treningów prosimy o zapoznanie się i stosowanie do poniższych wskazówek. Warto wyciągnąć wnioski ze zdarzenia w Parku Południowym - włamania do dwóch samochodów i kradzieży rzeczy osobistych. Mamy nadzieję, że dzięki temu wszyscy zwiększymy własne bezpieczeństwo w miejscach publicznych.

więcej »

W związku z wczorajszymi włamaniami do samochodów podczas treningu w Parku Południowym, a przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa przenosimy miejsce zbiórki w tej lokalizacji.


więcej »

Właśnie rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone w ramach WBO 2022.

Tradycyjnie wspieramy projekty, których liderem jest nasza instruktorka Marta Żebrowska.

 

więcej »
Dodano: 2022-04-21

Wokół Zieleńca

Wychodząc na przeciw Waszym oczekiwaniom w niedzielę 15 maja zapraszamy na wyjazd nordic walking wokół Zieleńca. 

więcej »

Zima na dobre zawitała w Jakuszycach, gdzie z dnia na dzień panują co raz lepsze warunki. Dlatego zapraszamy Was na wspólny wyjazd. Startujemy w styczniu 2022 z Polany Jakuszyckiej.

Nasze wyjazdy odbędą się: 16 stycznia, 20 lutego oraz 13 marcaZachęcamy do wspólnych wyjazdów z naszą grupą, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

więcej »
Już 28 listopada zapraszamy na ostatni w tym roku wyjazdowy trening nordic walking. Tym razem zabierzemy Was w Góry Bialskie.

Przygotowaliśmy łatwą technicznie i malowniczą trasę o długości ok. 20 km. Miejsce treningu i zaplanowana trasa do dnia wyjazdu pozostaną naszą słodką tajemnicą...


więcej »

Już za miesiąc, 11 września odbędzie się 9. edycja Narodowego Dnia Sportu, w której my również bierzemy udział. W całej Polsce, na wsiach, w miasteczkach i dużych miastach, każdy chętny i każda chętna będą mogli wziąć udział w bezpłatnych treningach. Wszystkie informacje i baza treningów na stronie www.narodowydziensportu.pl. Zapraszamy również do wzięcia udziału w wydarzeniu na Facebooku - www.facebook.com/events/329904362183806.


więcej »
Dodano: 2021-04-23

Rodzinny spływ kajakowy

W niedzielę 30 maja odbędzie się kolejny wyjazd organizowany przez Acteam.

Tym razem kije do nordic walking zamienimy na wiosła. Zapraszamy na rodzinny spływ kajakowy rzeką w okolicach Wrocławia... Którą? To na razie pozostanie tajemnicą, a decyzja zapadnie bliżej wyjazdu po ocenie stanu wody. 

więcej »
Już 11 kwietnia 2021 r. zapraszamy na Słoneczną Wyrypę czyli wyjazdowy, wydolnościowy trening nordic walking z firmą Acteam. Tym razem jedziemy w Karkonosze.

więcej »
Dodano: 2021-02-17

Borowa na Dzień Kobiet

Wychodzimy naprzeciw Waszym oczekiwaniom i już w niedzielę 7 marca zapraszamy na trening wyjazdowy na Borową. Borowa jest najwyższą górą w paśmie Gór Wałbrzyskich, wchodzi ona w skład Korony Sudetów Polski oraz Korony Sudetów. Ale to nie koniec atrakcji. Zapraszamy także na zwiedzanie Pałacu Jedlinka z przewodnikiem w Jedlinie-Zdroju.

 

więcej »
Dodano: 2021-02-04

Treningi po COVID-19

Koronawirus SARS-CoV-2, który powoduje COVID-19, wywołuje wiele różnych objawów. Większość zakażeń ma na tyle łagodny przebieg, że po przechorowaniu od razu można wrócić do codzienności. Część osób, którzy przeszli COVID-19 w sposób średnio ciężki lub ciężki, mimo zakończenia leczenia wciąż nie odzyskali pełnej sprawności. Osoby te są osłabione, mają przyspieszone tętno, duszności i kaszel. 

więcej »
Dodano: 2021-02-03

Czas na Ruch!

Pandemia zamyka nas w domach przed komputerem, mniej ruszamy się, mniej aktywnie spędzamy czas. Dzieci i młodzież powróciły do zdalnej nauki, wiele godzin spędzają przed komputerem. Jak połączyć aktywność sportową z życiem/czasem online? Ten trudny czas nie zwalnia nas przecież z potrzeby/konieczności z dbania o kondycję/aktywność sportową. Zapraszamy na projekt "Czas Na Ruch" skierowany do dzieci i młodzieży: /czas_na_ruch.html

więcej »
Dodano: 2020-07-12

Aktywny Senior w domu

Rok 2020 niesie za sobą wiele ograniczeń, ale również daje dużo możliwości. To, że nas nie spotykaliście w parkach na wiosnę nie oznaczało, że zawiesiliśmy trenerską działalność. Od połowy marca poprowadziliśmy webinary dla IBM, treningi personalne online, rozpoczeliśmy udział w projekcie Sprawny inżynier oraz Męskie wyzwanie - zdrowe odchudzanie Harmony Clinic. Zdrowie, regeneracja, skuteczność w walce z bólem.

więcej »

Czas na IV etap odmrażania gospodarki. Co to dla Was oznacza? 

Treningi outdoor to nasza specjalność. W ten sposób trenujemy we wrocławskich parkach ponad 15 lat.


 

więcej »

Od 24 lutego w każdy poniedziałek oraz czwartek zapraszamy na poranne treningi do Parku Grabiszyńskiego o godz. 10.00.

więcej »

W sobotę 22 lutego trenujemy tylko w Parku Zachodnim o godz. 9.00. Trening na Partynicach o godz. 11.00 zostaje odwołany. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy na poranne zajęcia.

Instruktorzy Acteam będą się dzielić wiedzą i doświadczeniem na drugim końcu Polski. W lutym już po raz ostatni. Na trening na Partynicach zapraszamy 29 lutego.  

więcej »

7 września 2019 Wyścigi konne. Wrocław oraz Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN zapraszają wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic do wzięcia udziału w biegu oraz marszu nordic walking na dystansie 5 km oficjalnie inaugurującym otwarcie ścieżki pieszo-biegowej wokół toru wyścigowego. Zapraszamy również dzieci, które tuż po oficjalnym otwarciu będą mogły przetestować ścieżkę na dystansie 300 m zarówno biegnąc, maszerując z kijami czy jadąc rowerkiem.

więcej »
Dodano: 2019-07-15

WRACAMY NA PARTYNICE

W sobotę 20 lipca o godz. 11.00 zapraszamy do udziału w treningu nordic walking na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice.

więcej »

Już od 7 lipca w ramach Letniej Strefy Rekreacji Rady Osiedla Karłowice-Różanka zapraszamy wszystkich mieszkańców Osiedla na treningi nordic walking z instruktorami Acteam.

Zajęcia będą odbywały się we wszystkie niehandlowe niedziele lipca i sierpnia o godz. 10:00 w Parku Jana Kasprowicza. Wstęp wolny! Projekt finansowany jest z Funduszu Czasu Wolnego.

Jako nieliczni instruktorzy w Polsce zostaliśmy zakwalifikowani do kolejnej już edycji ogólnopolskiej akcji bezpłatnych treningów nordic walking w ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku pod nazwą „Nordic Walking na Receptę” mającej na celu zwiększenie aktywności fizycznej Polaków dzięki dyscyplinie jaką jest Nordic Walking.

więcej »
Już 02 czerwca 2019 r. zapraszamy na wyjazdowy trening nordic walking z firmą Acteam i Stowarzyszeniem Promocji Sportu FAN. Tym razem jedziemy w Karkonosze.

więcej »

9. Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking odbędą się w niedzielę 19 maja. Po wielu latach wracamy do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło - Park Zachodni przy Hali Orbita będzie gościł najlepszych zawodników rywalizujących o prym stolicy Dolnego Śląska. 

więcej »

Jest nam miło poinformować, że w naszej sprzedaży oprócz kijów renomowanych firm jak KV+, Leki, Exel dostępne są już różne modele włoskich kijów Fizan m.in.: do nordic walking, do trekkingu, do narciarstwa oraz biegów górskich.


więcej »

8.Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking o Puchar Prezydenta Wrocławia odbędą się już w najbliższą niedzielę na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice. Jest nam miło poinformować, że firma Acteam ma swoich reprezentantów na trasie 8 km i 4 km.

Wszystkim życzymy niezapomnianych wrażeń, osobistych sukcesów oraz "połamania kijów". Trzymamy za Was kciuki. Do zobaczenia na mecie.


więcej »
Dodano: 2018-05-05

Nordic Walking na Receptę!

Firma Acteam bierze udział w ogólnopolskiej akcji bezpłatnych treningów nordic walking w ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku pod nazwą „Nordic Walking na Receptę”, która rusza już 8 maja.

Zajęcia będą odbywać się regularnie w każdy wtorek o godzinie 17:00, przez 30 tygodni w ponad 100 miejscowościach, we wszystkich województwach.


więcej »

8. Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking odbędą się w niedzielę 17 czerwca na terenie wrocławskiego toru wyścigów konnych Partynice.

Jest nam miło poinformować, że w tym roku Acteam po raz pierwszy wystąpi w roli współorganizatora zawodów, po raz trzeci rolę sędziego głównego obejmie Marta Żebrowska, a instruktorzy Acteam już po raz piąty będą czuwali nad poprawnością techniki nordic walking.

więcej »
Dodano: 2018-01-01

Nowy cennik treningów

Stało się nieuniknione... Już od samego początku rok 2018 niesie za sobą wiele zmian. Na przestrzeni ostatnich lat każdy z nas odczuł, jak bardzo zdrożało życie. W tym roku nie ominą nas dalsze podwyżki cen żywności i usług. 


więcej »

Na tegoroczne Święta podaruj bliskim zdrowie i sprawność .... Podaruj im karnet na treningi grupowe do Acteam.

Tylko do  23 grudnia przy zakupie karnetu otrzymasz 10% treningów więcej. Do każdego karnetu upoważniającego do udziału w 10 treningach otrzymasz dodatkowo 1 trening, a do karnetu na 20 wejść otrzymasz dodatkowo 2 treningi.

Acteam jest dystrybutorem najbardziej wszechstronnych latarek do zadań specjalnych i akcesoriów firmy Armytek. W naszej ciągłej sprzedaży już są latarki Armytek Elf. To uniwersalna czołówka do zadań specjalnych, przydatna zarówno na wędrówkach jak i w życiu codziennym.

Zastanawiasz się czy to latarka dla Ciebie? Zadzwoń. Rozwiejemy Twoje wątpliwości.

więcej »

Z radością informujemy, że od piątku 10.11.2017 możemy trenować na nowo otwartej sali w gabinecie fizjoterapeutycznym przy ulicy Trwałej 7 (wejście od ulicy Radosnej). W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny.

więcej »
Co nas wyróżnia? 

Treningi prowadzimy przez cały rok, bez względu na pogodę. U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Ćwiczą z nami amatorzy i sportowcy, osoby, dla których nordic walking jest formą rehabilitacji oraz osoby z grup podwyższonego ryzyka m.in. diabetycy i kobiety ciężarne. W zależności od pory roku prowadzone przez nas zajęcia mają dwojaki charakter. 

więcej »

Acteam tworzą doświadczeni instruktorzy, którzy od 13 lat promują treningi funkcjonalne outdoor we Wrocławiu.

Prowadzimy nieprzerwanie systematyczne treningi i uczestniczymy w wielu akcjach edukacyjnych i profilaktycznych.

więcej »
Dodano: 2017-08-29

Trenowanie po ciemku

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie? – tak się ostatnio zaczyna wiele treningów. I to nie tylko tych wieczornych. Takie trenowanie ma swoje uroki, lecz musisz pamiętać o kilku rzeczach, które mają zapewnić Ci bezpieczeństwo.

Zapraszamy na nocne treningi
więcej »
Serdecznie zapraszamy do spędzenia długiego weekendu w aktywny sposób. Jak zawsze instruktorzy Acteam Wam w tym pomogą.

W poniedziałek o 19.30 zapraszamy do Parku Południowego, a we wtorek do Parku Grabiszyńskiego, na ogólnorozwojowy trening nordic walking. Również we wtorek od 12.00 do 19.00 zapraszamy do Parku Szczytnickiego. Tam dopiero będzie się działo.

więcej »

Na okres wakacji tj od 19 czerwca do 3 września grupowe treningi nordic walking odbywające się we wtorki i czwartki o godz. 19.30 w parku Szczytnickim zostają zawieszone.

Wszystkich uczestników serdecznie zapraszamy do parku Grabiszyńskiego. Treningi odbywają się tam zgodnie z grafikiem we wtorki i czwartki o godzinie 19.30.

7.Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking o Puchar Prezydenta Wrocławia odbędą się już w najbliższą sobotę na wrocławskim AWF. Jest nam miło poinformować, że firma Acteam ma swoich reprezentantów na trasie PROFI 6,2 km i 12,4 km.

Wszystkim życzymy niezapomnianych wrażeń, osobistych sukcesów oraz "połamania kijów". Trzymamy za Was kciuki. Do zobaczenia na mecie.


więcej »
Biała śmierć? Przepis na życie, czyli cukrzyca od kuchni. Najprościej Mówiąc.

Podczas ostatniego treningu wyjazdowego w Rudawach Janowickich bardzo dużo uwagi poświęciliśmy tej tematyce. Zapraszamy do usystematyzowania wiedzy.

Super prosto, merytorycznie, z pomysłem i jajem!Efektywny i bezpieczny trening stanowi podstawę dla osiągnięcia postawionych sobie celów związanych ze sportem. Aby jak najlepiej wpływał na zdrowie i kondycję, należy przede wszystkim zrozumieć jego charakter i dostosować go adekwatnie do wykonywanej dyscypliny. Wyróżnia się dwa główne rodzaje treningów: indywidualny oraz grupowy, a każda z tych form posiada zarówno wady, jak i zalety.więcej »
Już 23 października 2016 r. zapraszamy na wyjazd nordic walking z firmą Acteam. Tym razem jedziemy w Karkonosze.
więcej »

W najbliższą sobotę 14.05.2016 zapraszamy na wyjątkowy trening - ogólnorozwojowy trening z kettlebells.

Spotykamy się o godz. 9.00 w Parku Zachodnim oraz o 11.00 w Parku Grabiszyńskim.


więcej »

Zwykle jesienią nic nam się nie chce, jesteśmy jakby ociężali, ciągle nam chce się spać i najchętniej cały dzień przeleżelibyśmy w łóżku.

Co się z nami dzieje? To taki stan przejściowy, bo brakuje nam światła i świeżego powietrza. Jak temu zaradzić?


więcej »

24 listopada zakończyliśmy udział w programie finansowanym przez Miasto Wrocław za pośrednictwem Wrocławskiego Centrum Zdrowia - Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej: „Aktywność ruchowa w profilaktyce cukrzycy i zaburzeniach metabolicznych”. 

więcej »

Od 01 września wznawiamy treningi nordic walking dla diabetyków. 

Zajęcia odbywają się we wtorki o godz. 17.30 w Parku Południowym.

Szczegóły znajdziecie tutaj.


więcej »

Każda przerwa sprzyja nie tylko rozleniwieniu, lecz także planowaniu nowych działań na następne miesiące. Okres ten powoli dobiega końca, dlatego warto na nowo przekonać się do systematycznych treningów. Czy w ciągu 2 tygodni osiągnięcie jakieś spektakularne efekty? Oczywiście, że nie. Ale jest to wystarczający okres, aby na nowo nasze ciało polubiło systematyczny ruch. W ramach motywacji polecamy poniższy artykuł. A już zmotywowani ruszamy do boju. Czekamy na Was.


Przyjdź do Parku Południowego i wykorzystaj w pełni infrastrukturę tego miejsca,
a w Parku Grabiszyńskim i Zachodnim ich nieograniczoną przestrzeń.


więcej »
Dodano: 2015-08-04

"Śmiech Dla Zdrowia"

W najbliższy wtorek tj. 11.08.2015, o godz. 19.30 zapraszamy do Parku Grabiszyńskiego na inny niż zwykle trening nordic walking. Tym razem trening nordic walking rozpoczniemy od dużej dawki ŚMIECHU.

Początek zajęć poprowadzi wieloletni przyjaciel Acteam Andrzej Motyka – Certyfikowany Praktyk Jogi Śmiechu.


więcej »
Dodano: 2015-07-27

CrossFit. Dla mnie?

Zachęcamy do lektury ciekawego artykułu opisującego czym jest i co daje nam CrossFit. Po dłuższej chwili zastanowienia dojdziecie do wniosku, że macie z tymi ćwiczeniami do czynienia prawie na co dzień, podczas treningów nordic walking w firmie Acteam.

Czy CorssFit jest dla mnie? Myślę, że nie ma co się nad tym dłużej zastanawiać...


więcej »

W okresie wakacyjnym (tj. lipiec-sierpień) treningi nordic walking dla diabetyków, które odbywają się we wtorki o godz. 17.30 w Parku Południowym zostają zawieszone.

Zapraszamy ponownie we wrześniu.


5. Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking o Puchar Prezydenta Wrocławia już za tydzień. Firma Acteam ma swoich reprezentantów zarówno na trasie PROFI, jak i na trasie REKREACYJNEJ. Poniżej przedstawiamy skład naszej ekipy. Jeszcze jest czas, aby się do nas przyłączyć.

Wszystkim życzymy "połamania kijów" i trzymamy za Was kciuki.

więcej »

Za tydzień zawody. Forma już gotowa, technika dopracowana i co dalej?

Jak przygotować nasz organizm do samego startu? Jak się odżywiać i nawadniać tuż przed zawodami?

Przedstawiamy kilka cennych wskazówek.

więcej »
Dodano: 2015-05-06

UWAGA! KONKURS ZAKOŃCZONY!

Wiosenny konkurs "UAKTYWNIJ SIĘ na nowo-na sportowo!", który odbył się w dniach 06.04.2015 - 02.05.2015 r.  cieszył się dużym zainteresowaniem.


więcej »
Dodano: 2015-04-03

UWAGA! KONKURS!

Zapraszamy Państwa do udziału we wiosennym konkursie "UAKTYWNIJ SIĘ na nowo-na sportowo!", który odbędzie się w dniach 06.04.2015 - 02.05.2015 r.

Wystarczy przyjść na treningi nordic walking do firmy Acteam i wykazać się systematycznością.
więcej »
Dodano: 2015-03-29

Treningi dla Diabetyków

Przed nami świąteczna przerwa.

Najbliższy trening nordic walking dla Diabetyków odbędzie się we wtorek 14.04.2015 r. w Parku Południowym o godz. 17.30.

Do zobaczenia na treningu.

Serdecznie zapraszamy na treningi, które odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 19:30. Spotykamy się na ul. Fryderyka Chopina, w miejscu skrzyżowania z aleją Ludomira Różyckiego, tuż obok przystanku tramwajowego „Chopina".


 więcej »

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że konkurs Bądź FIT już teraz! Nie czekaj do wiosny!", który odbył się w dniach 19.01 - 14.02.2015 r. (24 możliwych treningów) cieszył się dużym zainteresowaniem.

Wystarczyło przyjść na treningi nordic walking do firmy Acteam i wykazać się systematycznością.

więcej »

Jest nam niezmiernie miło poinformować o rozszerzeniu naszego grafiku zajęć o ogólnorozwojowe treningi nordic walking dla diabetyków.

 


więcej »

Ostatnio obchodziliśmy wyjątkowy jubileusz.

Dokładnie 22 stycznia firma Acteam skończyła 8 lat.

Także w tym roku mija 10 lat odkąd Marcin Wroński wprowadził nordic walking do wrocławskich parków.


więcej »
Dodano: 2015-01-19

Trening z obciążeniem

Drodzy Nordic Walkerzy,

Jest nam bardzo miło, że bierzecie udział w treningach z obciążeniem. Tym samym chcemy poinformować, że zakończyliśmy drugi etap treningów z 10% obciążeniem.

więcej »

Powszechnie wiadomym jest, że kobiety ciężarne mają dość spore ograniczenia ruchowe - ale czy na pewno?


więcej »

Pewnie niejednokrotnie zdarzyło Wam się kiedyś wyjść na trening i poczuć jak na lodowisku. Zastanawiacie się, czy taki trening jest korzystny i jakie przynosi efekty?

Na początku chcemy podkreślić, że jesteśmy zwolennikami trenowania nordic walking w zimie. Wyznajemy zasadę, że „nie ma złej pogody na trening, jest tylko źle dobrana odzież” i jak twierdzi nasza znajoma „i słabe charaktery”.więcej »

Podczas dzisiejszego - zimowego treningu w Parku Zachodnim panowała iście wiosenna pogoda i atmosfera. W takich chwilach wszyscy doceniamy zbawienny wpływ światła i aktywności na świeżym powietrzu na nasz organizm. Mianowicie pobudzają one organizm do wytwarzania endorfin - tzw. hormonów szczęścia, czego nie dało się nie zauważyć.

więcej »
Dodano: 2015-01-03

WYNIKI KONKURSU

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zimowy konkurs "UAKTYWNIJ SIĘ na nowo-na sportowo!", który odbył się w dniach 01.12.2014 - 03.01.2015 r. (27 możliwych treningów) cieszył się dużym zainteresowaniem.

Wystarczyło przyjść na treningi nordic walking do firmy Acteam i wykazać się systematycznością.


więcej »
Dodano: 2014-12-07

Trening Mikołajów

Każdy Mikołaj zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest zdrowy tryb życia i dbanie o dobre samopoczucie i kondycję fizyczną poprzez codzienną aktywność ruchową. Śnieżynka i Renifer też stawili się na trening.


więcej »
Dodano: 2014-11-23

Nie dajcie się zimie

Wielkimi krokami zbliża się najgorszy okres w kalendarzu - ponura jesień (już jest) i jeszcze bardziej dołująca zima. Nie wiem jak dla Was, ale dla nas, są to najdłuższe i najbardziej monotonne dni w roku. Zdaniem wielu, taka aura nie sprzyja uprawianiu sportu, ale przecież trzeba coś robić. Mimo, że mniej się nam chce, jeszcze trudniej o mobilizację, to nie można wiecznie siedzieć na przysłowiowej kanapie.

więcej »
Dodano: 2014-11-14

Nowy mezocykl treningowy

Rozpoczynamy nowy mezocykl treningowy
TRENINGI Z OBCIĄŻENIEM
więcej »

W ostatnim czasie Marta Żebrowska pracowała jako instruktor Nordic Walking w ramach szkolenia diabetologicznego dla osób z cukrzycą zorganizowanego w Kudowie Zdroju przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Wrocław Centrum. Podczas szkolenia ugruntowała podstawowe wiadomości o znaczeniu aktywności fizycznej w cukrzycy, prawidłowym rozłożeniu wysiłku u tych osób oraz specyficznym zabezpieczeniu takiej aktywności (zobacz tutaj).

więcej »

Na prośbę naszych klientów podsyłamy link do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie kończy się 29.09.2014 r. o północy. Można oddać głos na 3 projekty.

więcej »

W nawiązaniu do naszych rozmów podczas treningów w Parku Południowym dotyczących niesprawnego oświetlenia przesyłam Wam namiary do Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu odpowiedzialnej za ten park. Może większa ilość zgłoszeń o niesprawnym oświetleniu w Parku Południowym da do zrozumienia, że ten problem jest dla nas uciążliwy.

więcej »

UWAGA!!!

OBECNIE PODCZAS WIECZORNYCH TRENINGÓW W PARKU GRABISZYŃSKIM PRZYDATNA JEST LATARKA CZOŁOWA.

więcej »
Dodano: 2014-07-22

Trening śladem konia

Może zbyt rzadko, ale tak piękne treningi także się zdarzają. Zobaczcie sami
więcej »

Podczas treningów nordic walking w Parku Grabiszyńskim nadal aktywnie odkrywamy nowe zakątki. Zobaczcie, gdzie tym razem nas poniosło.

więcej »

3 treningi nordic walking tygodniowo w tym samym parku nieprzerwanie od dobrych kilku lat. Mogłoby się wydawać, że przez ten czas przeszliśmy już każdą ścieżkę, że już nic więcej nas nie zaskoczy, że nie odkryjemy już niczego nowego, że w końcu ten park musi się znudzić.... A jednak NIE.


więcej »

Wczorajsza pogoda może do końca nie sprzyjała marszom nordic walking, bo kto na samym początku treningu marzy o tym, aby zmoknąć. Jednakże była idealna na trening z odważnikiem kettlebell pod ogromnym drzewem w Parku Południowym, które posłużyło nam jako parasol. Oczywiście w trakcie treningu przestało padać i drugiej części szlifowaliśmy technikę nordic walking.


więcej »

Znane są już pierwsze dane po przeanalizowaniu projektów do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO). Miasto odrzuciło 121 projektów do budżetu obywatelskiego, spośród 481 pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców. Kolejnych 28 wniosków skreślono, gdyż miasto już samo zaplanowało ich realizację. Pozytywnie zweryfikowano 332 propozycje.

więcej »
Dodano: 2014-05-28

Trening nad rozlewiskiem

Wczoraj pogoda chyba wszystkim spłatała figla. Rano pięknie, a o 16 istne urwanie chmury. Pewnie z tego powodu na wczorajszym zaawansowanym treningu nordic walking w Parku Grabiszyńskim pojawiły się najbardziej zaprawione w bojach dziewczyny.więcej »
Dodano: 2014-05-19

Telewizyjny Klub Seniora

Na zaproszenie Telewizyjnego Klubu Seniora Marcin Wroński poprowadził trening dla wrocławskich Seniorów i wziął udział w programie mającym na celu pokazanie czym jest nordic walking. Wyjaśniono m.in. na czym polega prawidłowa technika nordic walking, omówiono czym charakteryzują się kije przeznaczone do uprawiania nordic walking, które mięśnie są efektywnie wykorzystywane podczas ćwiczeń oraz jakie korzyści płyną z systematycznych treningów nordic walking.


więcej »
Dodano: 2014-05-09

Kijowy mini maraton

Czujesz pewien niedosyt po skończonym treningu?

Ciągle Ci mało emocji i wyzwań?

Chcesz sprawdzić swoje możliwości i kreatywność instruktora?

więcej »

Od maja sobotnie treningi w Parku Grabiszyńskim będą odbywały się w godzinach 11.00-12.30. Jednocześnie zmianie ulegnie także miejsce zbiórki. Od tej pory na wszystkich treningach w Parku Grabiszyńskim będziemy spotykać się przy parkingu wzdłuż ul. Racławickiej - z tyłu Górki Skarbowców.

więcej »

W środę 26.03.2014 r. odbył się kolejny trening nordic walking dla członków Akademii Złotego Wieku przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach.  Rozległe, okoliczne lasy Jelcza-Laskowic świetnie nadają się do korzystania z formy rekreacji ruchowej jaką jest nordic walking. Za każdym razem walory krajobrazowe tego miejsca urzekają naszych instruktorów.

więcej »

Plank (inaczej deska) to ćwiczenie izometryczne, najczęściej wykonywane w pozycji pompki, podczas którego napinamy mięśnie, ale nimi nie ruszamy (właśnie to kryje się pod nazwą: napinanie mięśni bez zmiany długości włókien).


więcej »
Dodano: 2014-01-09

Historia Nordic Walking

Zapraszamy do zapoznania się z nowym artykułem w dziale "Publikacje", w którym wyczerpująco zostały przedstawione początki nordic walking:

The History of Nordic Walking by Paula Warren (INWA, 28.05.2013)

/historia_nordic_walking.html

W sobotę 26.10.2013r. odbył się kolejny wyjazdowy trening Nordic Walking zorganizowany przez firmę Acteam. Pogoda jak zawsze dopisała, a śmiech i zabawa nie odstępowały grupy na krok. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i zapraszamy na następne wspólne wyjazdy.


Zespół Acteamwięcej »


Miło jest nam poinformować, że na 24 osoby, które wzięły udział w konkursie "Marsz po nagrodę do Acteam", aż 8 z nich w okresie 14.10-27.10.2013 r. wychodziło w treningach nordic walking min. 25 km i tym samym czeka na nich niespodzianka.

więcej »
Dodano: 2013-10-21

Będzie! Będzie zabawa...

„Będzie! Będzie zabawa!

Będzie się działo!

I znowu nocy będzie mało.

Będzie głośno, będzie radośnie

Znów przechodzimy razem całą noc.”


więcej »
Dodano: 2013-10-15

UWAGA! ZMIANA!


W związku ze zmianami w umowie z Benefit Systems od 15 października 2013 r. użytkownicy kart nie posiadający własnych kijów każdorazowo ponoszą koszty wypożyczenia sprzętu w wysokości 2 zł.


Zapraszamy Państwa do udziału w konkursie, który odbędzie się w dniach 14.10-27.10. 2013 r.

Wystarczy przyjść na treningi nordic walking do Acteam i wykazać się systematycznością.

Dla każdego, kto w okresie 14-27.10.2013 r. przejdzie podczas treningów nordic walking min. 25 km czeka niespodzianka.

Dystans będzie każdorazowo mierzony za pomocą pulsometrów instruktorów.

Uwaga: osoby, które będą na wszystkich treningach w tym czasie, w parku Południowym i w parku Grabiszyńskim, mogą przejść nawet 50 km.

Do zobaczenia na treningach...Zacznij dzień od marszu z kijami ....

Już jutro zapraszamy, na jedyny za dnia, trening nordic walking do Parku Grabiszyńskiego.

Zbiórka na skrzyżowaniu ul. Odkrywców i Ślusarskiej.

Start: 10.00Złota polska jesień już tam jest.... Was też nie może zabraknąć...


Począwszy od dziś zbiórka przed treningiem zarówno we wtorki jak i w czwartki w Parku Grabiszyńskim odbywać się będzie na parkingu wzdłuż ul. Racławickiej - z tyłu Górki Skarbowców.

Serdecznie zapraszamy

W tym tygodniu we Wrocławiu odbywa się happening pt. Tydzień Ruchu.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo poniżej:

http://www.tydzienruchu.pl/event/show_event/62
http://tydzienruchu.wroclaw.pl/

więcej »

Wiele osób cierpiących z powodu schorzeń kręgosłupa jest zmuszonych do zmiany rodzaju aktywności fizycznej i dostosowania jej do aktualnych możliwości, które dyktuje im ciało. Jednocześnie zbytnia ostrożność w podejmowaniu aktywności fizycznej prowadzi do stagnacji, pogorszenia zdrowia, osłabienia mięśni i w konsekwencji przyśpiesza niekorzystne zmiany wywołane osteoporozą.


więcej »

Akademicki Związek Sportowy przy AWF Wrocław oraz Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zapraszają do udziału w biegach pod hasłem:

Przewietrz się na Olimpijskim dnia 12 października 2013 r (sobota) o godz. 11.00 (Stadion Olimpijski we Wrocławiu).

więcej »
Dodano: 2013-09-25

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi artykułami o tematyce nordic walking i nie tylko.

W dziale  PUBLIKACJE znajdziecie Państwo interesujące i przydatne informacje, które nie tylko pomogą odpowiednio przygotować się do treningu nordic walking, ale także wyjaśnią wiele nurtujących aspektów związanych z nordic walking i jego wpływem na organizm ludzki.
więcej »
Dodano: 2013-09-17

Pakt o nieagresji

W ostatnim tygodniu pogoda chyba wszystkim spłatała figla. Rano ładnie, a o 18 czarne chmury (zarówno w poniedziałek jak i w piątek), które pozostały z nami do soboty do godz.10.00 (na czas sobotniego treningu powstało "okno pogodowe"). Pewnie z tego powodu w piątek na treningu nordic walking frekwencja była znikoma, tylko 3 osoby.


więcej »

Zapraszamy do zapoznania się ze zwycięską opinią o firmie Acteam:

/wrazenia_naszych_klientow.html

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór upominku.


Instruktorem każdy być może...

… trochę lepiej lub trochę gorzej. Bardzo często zadaję sobie pytanie odnośnie tego, ile powinien umieć instruktor rekreacji ruchowej. Gdzie kończą się kompetencje instruktora, a gdzie zaczynają trenera? Jak powinna wyglądać idealna lekcja?

więcej »

Prowadzone przez instruktorów treningi nordic walking urozmaicane są ćwiczeniami ogólnorozwojowymi do wykonywania których wykorzystujemy m.in.: siłownie pod chmurką w Parku Grabiszyńskim. Są to ogólnodostępne "urządzenie do ćwiczeń", które można spotkać w każdej siłowni czy klubie fitness.


więcej »
Zapraszamy do zapoznania się z nowym artykułem w dziale  PUBLIKACJE.

Znajdziecie tu Państwo interesujące i przydatne informacje, które nie tylko pomogą odpowiednio przygotować się do treningu nordic walking, ale także wyjaśnią wiele nurtujących aspektów związanych z nordic walking.

Szczegóły:
/buff_czyli_chusta_wielofunkcyjna.html

Dodano: 2013-09-04

KONKURS OPINII

W odpowiedzi na Wasze zainteresowanie konkursem przedłużamy termin przyjmowania zgłoszeń.

Zapraszamy do udziału w konkursie opinii o firmie Acteam do 15.09.2013 r.


więcej »

Treningi prowadzone przez Acteam to nie zwykły spacer z kijami. Udoskonalisz podczas nich technikę nordic walking, wykonasz odpowiednie ćwiczenia siłowe i wytrzymałościowe z wykorzystaniem kijów.

Treningi prowadzone przez Acteam mają charakter ogólnorozwojowy z naciskiem na profilaktykę zdrowotną i kształtowanie sylwetki. Innymi słowy: ćwiczysz nie robiąc sobie krzywdy.


więcej »

Endorfina to hormon, który nasze ciała produkują w dużych ilościach podczas wysiłku fizycznego. Hormon endorfina został odkryty w 1975 r. i od razu ochrzczony jako "endogenna morfina", czyli morfina wytwarzana przez sam organizm. To peptyd - mała cząsteczka połączonych aminokwasów, występująca w trzech wersjach: alfa, beta i gama. Wszystkie mają taką samą funkcję, ale to beta-endorfina jest najsilniejsza.

 

więcej »

Chodzić każdy może... „trochę lepiej lub trochę gorzej" - parafrazując Jerzego Stuhra. Jednak w przypadku nordic walking ważne jest to „jak co komu wychodzi". Uczymy się chodzić już jako małe dzieci. Jest to dla nas tak naturalne, że nie zastanawiamy się nawet w jaki sposób pokonujemy kolejne metry. Problemy zaczynają się na nowo, kiedy w rękach trzymamy kije do nordic walking.

więcej »

Coraz więcej osób przyznaje, że słyszało o nordic walking. Z czym nam się to najczęściej kojarzy? Bardzo często mylimy go z trekkingiem, czyli wycieczkami górskimi lub poruszaniem się starszych osób. Niestety osoby snujące się z kijkami nie uprawiają wcale nordic walking, czyli chodzenia w prawidłowy sposób gwarantujący korzyści zdrowotne.

więcej »

W firmie Acteam z siłowni pod chmurką korzysta się od zawsze. Prowadzone przez instruktorów treningi nordic walking urozmaicane są ćwiczeniami ogólnorozwojowymi do wykonywania których wykorzystujemy m.in.: siłownie pod chmurką w Parku Grabiszyńskim, ale także infrastrukturę parków w postaci placów zabaw, ławeczek, murków, wzniesień terenów itp. Są to ogólnodostępne "urządzenie do ćwiczeń", które można spotkać w każdej siłowni czy klubie fitness.


więcej »

Miło jest nam poinformować, że na 25 osób, które wzięły udział w konkursie "Systematyczność kluczem do formy", aż 9 z nich w okresie 22.07-03.08.2013 r. uczestniczyło w treningach nordic walking min. 6 razy i tym samym czeka na nich niespodzianka.


więcej »

Ostatni czwartkowy trening nordic walking - z Parku Grabiszyńskiego do Parku Klecińskiego rozpoczął cykl treningów mających na celu odkrywanie nowych miejsc, w których nas - ekipy Acteam'u - jeszcze nie było.

 

więcej »

Zapraszamy Państwa do udziału w konkursie, który odbędzie się w dniach 22.07-03.08. 2013 r.


 Wystarczy przyjść na treningi nordic walking do Acteam i wykazać się systematycznością. Dla każdego, kto w okresie 22.07-03.08.2013 r. (2 tyg) weźmie udział w min. 6 treningach czeka niespodzianka.

Do zobaczenia na treningach...

Trenuj z grupą znajomych

Otrzymasz jednorazowo 10% zniżki na kolejny karnet, jeśli nowa osoba, którą przyprowadzisz, kupi karnet na treningi zaawansowane.
Im więcej chodzisz tym mniej płacisz.

Otrzymasz 5% stałej zniżki na karnety za każde wykupione 50 treningów na osobę.

Możesz płacić nawet o 50% mniej! Wystarczy zbierać proponowane zniżki.

Jest nam miło Państwa poinformować, że firma Acteam stała się ważnym i godnym zaufania partnerem programu sportowo-rekreacyjnego MultiSport.

Wyrazem tego jest zainstalowanie czytników kart od dnia 05.07.2013 r. (piątek), których użycie ma na celu ułatwienie korzystania z produktów Benefit Systems zarówno użytkownikom kart, jak również pracownikom obiektów. Czytniki sprawdzają ważność i autentyczność kart, a także rejestrują wizytę.


więcej »

Miło jest nam poinformować, że na serwisie Garmina została utworzona grupa Acteam: http://connect.garmin.com/group/300229#.UcG-TdgFqSk.facebook


Zapraszamy wszystkich chętnych do dzielenia się Swoimi osiągnięciami z treningów ogólnorozwojowych z elementami nordic walking, biegów i crossfit.


Dodano: 2013-06-12

Doczekaliśmy się słońca

Wydaje się, że pora deszczowa odeszła już na dobre. Przed nami słoneczne dni, umiarkowana temperatura oraz idealna nawierzchnia (po opadach jest umiarkowanie miękko i nie kurzy się) - czyli warunki wymarzone do uprawiania nordic walking. Wszystkie treningi odbywają się zgodnie z grafikiem.

więcej »
Dodano: 2013-06-06

Sytuacja pogodowa

Drodzy "Nordic Walkerzy",

Mimo, że pogoda za oknem mało przypomina pogodę wiosenną czy nawet już letnią to pamiętajcie, że nasze treningi odbywają się zgodnie z grafikiem. Warto jedynie dostosować ubiór do panujących warunków atmosferycznych. W tym celu zachęcamy do zapoznania się z publikacjami dostępnymi na naszej stronie, dotyczącymi odpowiedniego ubioru na trening.więcej »

Informujemy, że od dnia 20.05.2013 r. treningi nordic walking w Parku Grabiszyńskim będą odbywały się 3 razy w tygodniu: we wtorki, w czwartki i w soboty. Szczegółowe informacje dotyczące miejsca i terminów spotkań są dostępne w zakładce treningi nordic walking.


więcej »
Dodano: 2013-03-30

Wielkanoc na sportowo

Dziś podczas treningu nordic walking w parku Grabiszyńskim już po raz kolejny odwiedziła nas ekipa telewizyjna - tym razem TVN24. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia materiału filmowego, w którym pokazaliśmy, że Wielkanoc można spędzić także na sportowo.


więcej »
Dodano: 2013-03-28

Wywiad z Marcinem Wrońskim

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu radiowego, który powstał w listopadzie zeszłego roku podczas realizacji programu Dolnośląski Senior w formie.

Więcej na stronie:

http://www.youtube.com/watch?v=D238CPm0BFM&list=UU08-cCJbXAGL-qy4XYoT7uA&index=1


We Wrocławiu znajduje się ponad 20 parków i wiele terenów rekreacyjno-wypoczynkowych wyróżniających się wartościami przyrodniczymi. W ostatnich latach większość parków jest modernizowanych. Odnawiane są w nich nawierzchnie i dosadzane są nowe gatunki drzew i krzewów.

więcej »

W sobotę 09.02.2013 r. odbył się kolejny trening nordic walking dla członków Akademii Złotego Wieku przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach.


więcej »
W sobotę 26.01.2013 r. odbył się trening nordic walking w przepięknej, zimowej scenerii Parku Grabiszyńskiego. Dzięki dużej ilości białego puchu, słońca i błękitnego nieba mieliśmy przez chwilę możliwość ćwiczenia w warunkach w jakich najczęściej trenują pionierzy tej aktywności – Finowie.więcej »
W końcu przyszła do nas zima. Miasto śniegiem sparaliżowane. A u nas na treningach Nordic Walking atmosfera gorąca. Śnieg wykorzystujemy na swoją korzyść.

Przyjdźcie na trening, bo szkoda czasu.

więcej »

Największe mrozy (mamy nadzieję) już minęły więc wznawiamy ćwiczenia. Od dziś treningi Nordic Walking odbywają się normalnie. Terminy i lokalizacje znajdą Państwo w zakładce Treningi. Jeżeli potrzebują Państwo szczegółowych informacji bądź mają dodatkowe pytania prosimy o kontakt mejlowy lub telefoniczny. 


Ze względu na panujące mrozy przerywamy treningi Nordic Walking do 12 lutego.Trening w parku Południowym odbędzie się normalnie. 
Zapraszamy
Dzisiejszy trening Nordic Walking w parku Połudnoiwym odbędzie się normalnie.
Pogoda próbuje spłatać nam figla, ale my się nie damy. 
Do zobaczenia

W poniedziałek trening był bardzo nietypowy.

Z mnie zrobili łosia i kazali tak cały trening ćwiczyć. Rogi spaść chciały, a nos nie pozwalał normalnie oddychać.

Mamy kilka zdjęć na pamiątkę, zobaczcie.


Z względu na deszcz odwołujemy dzisiejszy trening Nordic Walking w parku Południowym.
Zapraszamy w piątek.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z działem Aktualności, gdzie pojawiają się zarówno archiwalne jak i najnowsze artykuły, galerie czy relacje związane z Nordic Walking. Jednocześnie prosimy o zapoznanie się z kalendarzem treningów dostępnym w dziale Treningi, bo pomimo coraz chłodniejszych dni, podczas naszych spotkań łatwo jest się rozgrzać i aktywnie spędzić czas.


Wykres dzisiejszego treningu. Zapraszam do obejrzenia.
więcej »

Migawka z treningu pokazowego w Parku Południowym, zapraszamy następnym razem!


więcej »
Dodano: 2009-05-08

Trening w Jelcz-Laskowice

Relacja zdjęciowa z treningu w Jelczu-Laskowicach


Dodano: 2009-02-21

Trening zimowy w rakietach

Luty nie był dla nas łaskawy, w dniu treningu pokazowego padał obficie deszcz ze śniegiem zalewając cały park wodą. Ale nie wszyscy się poddali, na trening przybyło 5 osób. Miejmy nadzieję, że marzec przywita nas słońcem i piękną pogodą. 


więcej »
Dodano: 2009-02-08

Trening pokazowy i deszcz

Ze względu na opady deszczu, dziś trening nie odbył się.


Niedzielny trening pokazowy, który miał miejsce tradycyjnie już pod okiem Chopina w Parku Południowym (11.01.09r.) okazał się hitem.


więcej »

Ruch to inwestycja w zdrowie Zapewniamy fachową opiekę trenera i profesjonalny sprzęt

Kontakt z nami: +48 508 287 007 lub +48 697 020 959