Acteam

TRENINGI po COVID-19

Koronawirus SARS-CoV-2, który powoduje COVID-19, wywołuje wiele różnych objawów. Większość zakażeń ma na tyle łagodny przebieg, że po przechorowaniu od razu można wrócić do codzienności. Część osób, którzy przeszli COVID-19 w sposób średnio ciężki lub ciężki, mimo zakończenia leczenia wciąż nie odzyskali pełnej sprawności. Osoby te są osłabione, mają przyspieszone tętno, duszności i kaszel. Najbardziej odczuwalny jest spadek formy, przewlekłe zmęczenie, problemy z koordynacją ruchową, wzmożone napięcie mięśniowe i zadyszka, która towarzyszy przy wykonywaniu prozaicznych czynności. 

Jak wrócić do formy? Co zrobić, by poczuć się lepiej i by minęło uczucie słabości, które nie pozwala normalnie funkcjonować?

Metodą jest specjalny trening dla ozdrowieńców ukierunkowany na remisję tej choroby, poprawę wydolności krążeniowo-oddechowej, siły mięśniowej i ogólnej sprawności. Aktywność fizyczna i odpowiednie nastawienie pomagają wrócić do zdrowia i formy, niwelują powikłania i poprawiają komfort codziennego funkcjonowania. Specjalnie dobrane ćwiczenia pozwolą na poprawę siły mięśniowej kończyn górnych i dolnych. Jest to ważne, bo po długotrwałym unieruchomieniu pojawia się osłabienie siły mięśniowej, głównie kończyn dolnych. Natomiast trening mięśni obręczy barkowej pozwoli na poprawę pracy układu oddechowego. Idealnym treningiem dla osób osłabionych po zakażeniu COVID-19 jest aktywność na powietrzu. Światło słoneczne i świeże powietrze dotleniają organizm, zwiększają wydolność oddechową, a przede wszystkim wzmacniają odporność organizmu. 

Systematyczny wysiłek fizyczny pomoże:

– poprawić kondycję,
– złagodzić duszności,
– zwiększyć pojemność płuc, 
– poprawić wydolność krążeniowo-oddechową, 
– przeciwdziałać chorobie zakrzepowo-zatorowej (następstwom niewydolności oddechowej oraz unieruchomienia),
– wzmocnić siłę mięśnie,
– usprawnić równowagę i koordynację ruchową,
– poprawić sprawność umysłową,
– zredukować stres i poprawić nastrój,
– odzyskać energię.

Skąd to wszystko wiemy? 

Dlaczego jesteśmy przekonani o dobroczynnym wpływie aktywności fizycznej na powietrzu na nasz organizm? Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy zawodowej i specjalizujemy się w treningach outdoor. Sami jesteśmy ozdrowieńcami i musieliśmy zmierzyć się z powrotem do pełnej sprawności. Nam się to udało. Teraz Wasza kolej. Pomożemy Wam odzyskać pełną formę.

Zapraszamy do kontaktu.

Marcin Wroński


 


Ruch to inwestycja w zdrowie Zapewniamy fachową opiekę trenera i profesjonalny sprzęt

Kontakt z nami: +48 508 287 007 lub +48 697 020 959