Acteam

Poznaj Acteam

Acteam to znacznie więcej niż treningi nordic walking

Acteam to doświadczeni instruktorzy, którzy od 16 lat promują nordic walking we Wrocławiu. Prowadzą nieprzerwanie systematyczne treningi i uczestniczą w wielu akcjach edukacyjnych i profilaktycznych. Acteam to również sposób na  szerzenie idei zdrowego trybu życia i dbania o dobre samopoczucie i sprawność fizyczną poprzez codzienną aktywność ruchową. Treningi prowadzone przez Acteam to nie zwykły spacer z kijami. Udoskonalisz podczas nich technikę nordic walking, wykonasz odpowiednie ćwiczenia siłowe i wytrzymałościowe z wykorzystaniem kijów. Początek zajęć zwykle wiąże się z rozgrzewką, a kończy ćwiczeniami rozciągająco - wyciszającymi.


Trening funkcjonalny outdoor

Treningi prowadzone przez Acteam mają charakter ogólnorozwojowy z naciskiem na profilaktykę zdrowotną i kształtowanie sylwetki. Innymi słowy: ćwiczysz nie robiąc sobie krzywdy. W grupowych treningach nordic walking udział biorą także osoby z grupy podwyższonego ryzyka, m.in. diabetycy oraz kobiety ciężarne. U nas nauczysz się, jak wykorzystywać potencjał nordic walking do swoich celów. Indywidualne podejście, doradztwo, jak i również sprzedaż sprzętu sportowego, czynią Acteam partnerem, któremu warto zaufać.

Pragniemy pokazać, że nowoczesne podejście do treningu nawet w rekreacji ruchowej to podejście interdyscyplinarne. To właśnie powoduje, że wyjątkowo popularne stało się tak zwane funkcjonalne podejście do treningu. Osiąganie dobrych wyników w treningu sportowym czy rekreacji ruchowej wymaga wieloaspektowego i indywidualnego podejścia do każdej osoby. W funkcjonalizacji i indywidualizacji treningu z pomocą przychodzi fizjoterapeutyczny sposób analizy struktury ruchu, jego ergonomizacja, czynnościowa diagnostyka niedomogów czy dysfunkcji. Dlatego też w naszym podejściu do treningu zarówno personalnego jak i grupowego stosujemy prace w zespole specjalistów z pokrewnych sobie dziedzin.

Celem tej współpracy jest spowodowanie, że funkcjonalność to nie tylko zwiększenie wydajności czy bliższe naturalnym wzorce ruchowe, ale też wyniesienie treningu do rangi zachowania powodującego szerzej zakrojone adaptacyjne zmiany sięgające nawet psyche. W tego rodzaju filozofii chodzi nie tylko o wydolność różnych układów fizis, ale także o rolę adaptacyjnego naprawiania subtelnych zaburzeń funkcjonowania, które trwając przez długi czas potrafią doprowadzić do poważnych patologii.


Zaopatrz się więc w sportowy strój, spakuj też dobry humor – bo oto rozpoczynasz nową przygodę z nordic walking!


Sprawdź naszych instruktorów! 

Sprawdź lokalizacje treningów! 

Zapisz się na Bezpłatny Trening!

Ruch to inwestycja w zdrowie Zapewniamy fachową opiekę trenera i profesjonalny sprzęt

Kontakt z nami: +48 508 287 007 lub +48 697 020 959