Acteam

Partynice

Zbiórka: parking sklepu Aldi przy ul. Zwycięskiej 7 (przy samym wejściu do sklepu). Parking jest duży, utwardzony i dobrze oświetlony. Pierwsze 60 min parkowania jest bezpłatne, każda kolejna godzina to koszt 4 zł. 

Termin: poniedziałek, środa, piątek w godz. 19.30-21.00

Prowadzący: Marcin Wroński (+48 508 287 007), Marta Żebrowska  (+48 697 020 959)

Dojazd: autobusy: 113, 112, tramwaje: 7,17 

Opis: Serdecznie zapraszamy do udziału w treningach nordic walking w jednym z zabytkowych miejsc Wrocławia na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice, który wybudowano w 1907 r. W czerwcu 2019 r. oddano do użytku ścieżkę pieszo-biegową otulającą tor wyścigowy o długości 3,5 kilometra. Ścieżka rekreacyjna służy mieszkańcom do spacerów, biegania, uprawiania nordic walking, ale też po prostu do odpoczynku i rekreacji. Wokół ścieżki nasadzono kilka tysięcy roślin: drzew, krzewów, kwiatów, utworzono łąki kwietne, tereny zielone zostały oczyszczone i poszerzone o miejsca, gdzie do tej pory składowane były gałęzie, kompost czy prefabrykaty budowlane. Powstało także nowe, bezkolizyjne przejście dla koni schodzących z toru wyścigowego. Wiadukt będący częścią ścieżki rekreacyjnej stanowi jednocześnie świetny punkt widokowy w czasie gonitw i imprez hippicznych. W ramach inwestycji powstały także cztery dodatkowe wejścia na tor od Wysokiej, ul. Ołtaszyńskiej i parkingu przy ul. Zwycięskiej. Atrakcyjność i dostępność tego miejsca wzrosła jeszcze bardziej w grudniu 2022 r. po wykonaniu oświetlenia ścieżki pieszo-biegowej na całej długości. 

Bez wątpienia Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice stał się jeszcze bardziej atrakcyjnym i otwartym na odwiedzających miejscem, szczególnie poza dniami wyścigowymi. Dzięki ukończonej inwestycji tor wyścigowy, oprócz swojej podstawowej funkcji pełni obecnie rolę parku na południu Wrocławia.


Przyjdź, zobacz i odkryj Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice
podczas treningów nordic walking razem z Acteam!

Ruch to inwestycja w zdrowie Zapewniamy fachową opiekę trenera i profesjonalny sprzęt

Kontakt z nami: +48 508 287 007 lub +48 697 020 959