Acteam

Park Zachodni

Zbiórka: po lewej stronie parkingu przy hotelu Orbita, ul. Wejherowska 34


Termin: soboty, godz. 9.00 do 10.30

Prowadzący: Marta Żebrowska (+48 697 020 959)

Dojazd: autobusy: 119, 126, 127, 128, 129 

Opis: Serdecznie zapraszamy do udziału w treningach nordic walking w historycznym miejscu Wrocławia - w Parku Zachodnim. Park ten, o powierzchni ok. 75 ha, powstał w latach 1897-1899 i obecnie położony jest w obrębie ulic Lotniczej, Pilczyckiej, Kozanowskiej i Popowickiej.

Kompleks zieleni został założony na terenie dawnych cmentarzy: komunalnego, żydowskiego, katolickiego cmentarza  parafii św. Mikołaja oraz cmentarzy poniemieckich. Na terenie parku, do czasów obecnych, zachowały się m.in. fragmenty żeliwnych krzyży, kamienne nagrobki, secesyjna figura anioła na postumencie, modernistyczne kwietniki i sadzawki oraz stanowisko artyleryjskie z podziemnym schronem w pobliżu nowego cmentarza Żydowskiego.

Obecnie park Zachodni stanowi teren rekreacyjny mieszkańców zachodniej części Wrocławia. Znajdują się tutaj m.in.: liczne ścieżki o doskonałym podłożu do uprawiania nordic walking, a także do biegania, boisko do gier sportowych, place zabaw, liczne polany powstałe w starorzeczu Odry, grobla Kozanowska łącząca Kozanów z parkiem Popowickim, hala sportowo - rekreacyjna Orbita.

Trasa biegowa w Parku Zachodnim ma długość 1,905 km. Prowadzi alejkami parkowymi, o naturalnym podłożu, wśród wysokich drzew stanowiących doskonałą osłonę od słońca i wiatru.

Przyjdź, zobacz i odkryj Park Zachodni podczas treningów nordic walking razem z Acteam!

Mapa dojazdu


Pokaż Acteam Nordic Walking - park Zachodni na większej mapie

Ruch to inwestycja w zdrowie Zapewniamy fachową opiekę trenera i profesjonalny sprzęt

Kontakt z nami: +48 508 287 007 lub +48 697 020 959