Acteam

Park Szczytnicki

Zbiórka: na ul. Fryderyka Chopina, w miejscu skrzyżowania z aleją Ludomira Różyckiego, tuż obok przystanku tramwajowego „Chopina".


Termin: wtorki, czwartki, godz. 19.30 do 21.00 (obowiązują zapisy telefoniczne +48 508 287 007)

Prowadzący:  

Dojazd: tramwaje: 9, 17, 33

Opis: Serdecznie zapraszamy na treningi nordic walking do największego z wrocławskich parków - do Parku Szczytnickiego. Park ten, o powierzchni ponad 100 ha, położony jest we wschodniej części miasta między Odrą i ul. Wróblewskiego, Kopernika, Mickiewicza, Paderewskiego, Różyckiego, a jego początki sięgają 1783 r.

Na terenie parku Szczytnickiego znajdują się polany, okazy przyrodnicze (m.in. dęby, okazałe wierzby, graby, lipy), arboretum, gaje azaliowe i rododendronowe, ogrody kwiatowe oraz wpisane na listę obiektów chronionych Ogród Japoński i rosarium. Odnaleźć tu można aż siedem pomników przyrody, z których najbardziej znany jest 500-letni dąb szypułkowy Dziadek o wielkości 21 m i obwodzie 580 cm. W parku występują liczne strumyki z urokliwymi mostkami oraz stawy nadające temu miejscu indywidualny charakter.Oprócz walorów krajobrazowych, park Szczytnicki kryje w sobie wiele wartości kulturowych. Na obszarze parku znajduje się wiele niezwykłych budowli doskonale znanych mieszkańcom Wrocławia. Wymienia się przede wszystkim wzniesioną w latach 1911-1913 Halę Stulecia (Ludową), Iglicę, Pawilon Czterech Kopuł, w którym zlokalizowano Wytwórnię Filmów Fabularnych, a w latach 2013-2015 obiekt zostanie wyremontowany i będzie się w nim mieściło Muzeum Sztuki Współczesnej, Wrocławską Fontannę Multimedialną (2009 r.), pergolę z 574-oma kolumnami pokrytą na całej długości winoroślą, Kościółek pw. Św. Jana Nepomucena przeniesiony do parku w 1913 r. z Kędzierzyna oraz Instytut Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego (1927 r.). Dnia 13.06.2005 r. Hala Ludowa, Iglica oraz część parku, w której znajduje się pergola, Ogród Japoński i Kościółek pw. Św. Jana Nepomucena została ustanowiona pomnikiem historii.

Park Szczytnicki pełni istotną funkcję rekreacyjną. Cyklicznie odbywają się tu zawody sportowe wchodzące w skład Otwartych Mistrzostw Wrocławia, m.in. biegi na orientację oraz rowerowa jazda na orientację. Na terenie parku znajduje się ścieżka biegowa Nike.

   

Przyjdź, zobacz i odkryj Park Szczytnicki podczas treningów nordic walking razem z Acteam!

Mapa dojazdu


Pokaż Acteam Nordic Walking - park Szczytnicki na większej mapie

Nasi partnerzy

Physio Team Benefit Systems FitProfit OK System FAN Mistrzostwa Wrocławia WCRS Wrocław Polskie Stowarzyszenie Diabetyków

Sprzęt dostarczają

KV+ fizan Leki Exel Skalnik armytek

Zapraszamy na darmową lekcję Nordic Walking we Wrocławiu Zapewniamy fachową opiekę trenera i profesjonalny sprzęt

Kontakt z nami: +48 508 287 007 lub +48 697 020 959