Acteam

Park Południowy

UWAGA! TRENINGI PRZENIESIONE NA WROCŁAWSKI TOR WYŚCIGÓW KONNYCH PARTYNICE!

Zbiórka: parking przy ul. Waligórskiego - brukowany parking przy postoju TAXI i toalecie miejskiej (za plecami restauracji Agawa).Termin: poniedziałki, środy i piątki, godz. 19.30 do 21.00

Prowadzący: Marcin Wroński (+48 508 287 007)

Dojazd: autobusy: 113, 126, D, tramwaje: 2, 6, 7, 17

Opis: Serdecznie zapraszamy do udziału w treningach nordic walking w Parku Południowym. Park ten, o powierzchni ok. 23 ha, został założony w latach 1892-1897 według projektu architekta krajobrazu Hugo Richtera. Położony jest w południowej części Wrocławia między ul. Powstańców Śląskich i Sudecką, a torami kolejowymi.

Park Południowy wyróżniają ogromne walory dendrologiczne. Pomiędzy alejkami otaczającymi staw zasadzono lipy, dęby, graby, kasztanowce, buki, tuje i cisy, a w centralnej części parku przy stawie rosną okazałe platany. Na terenie parku rośnie m.in. Cypryśnik błotny (Taxodium distichum), Tulipanowiec amerykański (Liriodendron tulipifera), Orzesznik pięciolistkowy (Carya opata) i Kasztanowiec zwyczajny (Aesculus hippocastanum Digitata).

Park ten kryje  w sobie wiele ciekawych zakątków i atrakcji. Obecnie znajduje się tu m.in.: taras widokowy na stawie, dawniej zwany tarasem Landsberga, malownicze mostki, ogród bylinowy od strony ul. Powstańców Śląskich i Waligórskiego z zabytkowym pawilonem widokowym Grzybek tuż przy nasypie kolejowym, plac zabaw dla dzieci, liczne polany rekreacyjne. Dawniej na terenie parku mieściła się słynna restauracja Haasego, a obecnie znajduje się kawiarnia Agawa.Park Południowy przede wszystkim jest kojarzony z pomnikiem Chopina, który został postawiony kompozytorowi w celu upamiętnienia jego wizyty we Wrocławiu w 1830 r. Jego pomysłodawcą była prof. Maria Zduniak z Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Starsi mieszkańcy Wrocławia na pewno pamiętają znajdującą się nieopodal stawu muszlę koncertową oraz odbywające się tam występy. W 1995 r. park Południowy wpisano do rejestru zabytków.

 

 

Ze względu na sztuczne oświetlenie i dobrze przygotowane podłoże, Park Południowy jest doskonałym miejscem do wieczornych treningów nordic walking i treningów biegowych.

Przyjdź, zobacz i odkryj Park Południowy podczas treningów nordic walking razem z Acteam!

 

Mapa dojazdu


Pokaż Acteam Nordic Walking - park Południowy na większej mapie

Ruch to inwestycja w zdrowie Zapewniamy fachową opiekę trenera i profesjonalny sprzęt

Kontakt z nami: +48 508 287 007 lub +48 697 020 959