Acteam

Efekty treningów

Najważniejsze korzyści płynące z systematycznych treningów kettlebell i giriewoj sport

1. Giriewoj sport jest dyscypliną, która rozwija jednocześnie, na bardzo wysokim poziomie pięć podstawowych cech motorycznych człowieka: 

– siłę – zdolność do pokonania oporu zewnętrznego lub przeciwdziałania mu kosztem wysiłku mięśniowego. Ćwiczenia z odważnikami angażują maksymalną liczbę mięśni we wszystkich płaszczyznach. Pracując nad siłą, uczysz się prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń oraz kontroli nerwowo-mięśniowej, wzmacniasz układ mięśniowo-ścięgnisty, kostny i poprawiasz skład ciała, oddziałujesz kompleksowo na organizm przygotowując go do wysiłku;

– wytrzymałość  zdolność do kontynuowania długotrwałej pracy o wymaganej intensywności, bez obniżania efektywności działań i przy zachowaniu podwyższonej odporności na zmęczenie. Praca z odważnikami wpływa na wydolność fizyczną, układ krwionośny i oddechowy;

– koordynację ruchową – zdolność do wykonywania, łączenia i różnicowania ruchów, do orientacji czasowo-przestrzennej i czucia równowagi. Dobrze rozwinięte gwarantują ekonomię i efektywność wykonywanych ruchów. Trening z odważnikami rozwija zdolności ruchowe i wpływa na polepszenie wzorca ruchowego, precyzji i powtarzalności ruchu;

– szybkość – zdolność do wykonania ruchów w jak najkrótszym czasie. W treningu giriewoj sport duże znaczenie ma częstotliwość wykonywanych ruchów i zależy od techniki ruchu, która opanowana na poziomie nawyku ma największy wpływ na ekonomikę ruchu;

– gibkość (elastyczność, mobilność, giętkość) – zakres ruchomości człowieka w obrębie więzadeł, ścięgien i stawów. Gibkość ma za zadanie przygotować aparat ruchu do realizacji zadań ruchowych. Trening z odważnikami wpływa na poprawę ruchomości oraz zapobiega urazom. Zwiększenie zakresu ruchu staje się bardziej efektywne, ponieważ ciężar odważnika wymusza precyzję ruchu oraz pozwala na osiągnięcie większego zakresu z uwagi na dociążenie dźwigni działającej na staw.

2. Trening z odważnikami jest treningiem ogólnorozwojowym angażującym do pracy większość grup mięśniowych. Dzięki temu każde ćwiczenie staje się treningiem całego ciała. Trening kettlebell przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej i wysmukla sylwetkę, tym samym zwiększając efektywność odchudzania.

3. Trening z kettlebell znacząco wpływa na poprawę siły i wytrzymałości całego ciała bez widocznej rozbudowy mięśni. Nie izoluje mięśni, lecz wpływa na ich współdziałanie co sprawia, że sylwetka rozwija się bardziej harmonijnie. 

4. Ćwiczenia z odważnikami wymagają nieustannego balansowania ciałem i utrzymywania równowagi. Praca z niestabilnym ciężarem znacząco zwiększa świadomość własnego ciała, wpływa na poprawę koordynacji ruchowej, motoryki i gibkości, a w konsekwencji ogólnej sprawności fizycznej.

5. Ćwiczenia z odważnikami aktywują do pracy mięśnie głębokie ciała odpowiedzialne za stabilizację kręgosłupa. Dzięki temu wykonywany technicznie trening kettlebell i giriewoj sport pomaga utrzymać prawidłową postawę, wpływa na korygowanie wad postawy, zapobiega bólom pleców i odciąża kręgosłup.

6. Trening z odważnikami wykonywany dynamicznie  wykazuje bardzo dobry wpływ na pracę mięśnia sercowego i całego układu krążenia, dotlenia oraz zwiększa wydolność organizmu. Regularny trening wytrzymałościowy zwiększa przepustowość żył, co obniża ryzyko wystąpienia chorób takich jak zawał serca, udar mózgu, a także schorzeń przewlekłych m.in. miażdżycy, nadciśnienia, cukrzycy, nadwagi i otyłości.

7. Większość odważników kettlebells i girii ma grube uchwyty, co wpływa na wzmacnianie siły uchwytu. Każde ćwiczenie z odważnikami automatycznie przemienia się w ćwiczenie chwytu, mięśni przedramienia, mięśni prostowników i zginaczy palców. Ćwiczenia balistyczne, takie jak zarzut czy rwanie, wykonywane z dużą ilością powtórzeń w zrównoważony sposób wpływają na pracę nad uchwytem i ogólnym rozwojem całego ciała.

8. Regularne treningi kettlebell i giriewoj sport budują siłę psychiczną i kształtują charakter.

9. Treningi kettlebell znajdują także zastosowanie jako treningi uzupełniające w wielu dyscyplinach sportowych, m.in. w sportach walki, w bieganiu, czy jako narzędzie ogólnego przygotowania motorycznego zawodników.

 

Nie zezwalam na kopiowanie tekstu w całości i ich częściach bez uzyskania mojej zgody

 


Ruch to inwestycja w zdrowie Zapewniamy fachową opiekę trenera i profesjonalny sprzęt

Kontakt z nami: +48 508 287 007 lub +48 697 020 959