Acteam

Porady

Dodano: 2021-02-03

Czas na Ruch!

Pandemia zamyka nas w domach przed komputerem, mniej ruszamy się, mniej aktywnie spędzamy czas. Dzieci i młodzież powróciły do zdalnej nauki, wiele godzin spędzają przed komputerem. Jak połączyć aktywność sportową z życiem/czasem online? Ten trudny czas nie zwalnia nas przecież z potrzeby/konieczności z dbania o kondycję/aktywność sportową. Zapraszamy na projekt "Czas Na Ruch" skierowany do dzieci i młodzieży: /czas_na_ruch.html

więcej »
Dodano: 2020-07-12

Aktywny Senior w domu

Rok 2020 niesie za sobą wiele ograniczeń, ale również daje dużo możliwości. To, że nas nie spotykaliście w parkach na wiosnę nie oznaczało, że zawiesiliśmy trenerską działalność. Od połowy marca poprowadziliśmy webinary dla IBM, treningi personalne online, rozpoczeliśmy udział w projekcie Sprawny inżynier oraz Męskie wyzwanie - zdrowe odchudzanie Harmony Clinic. Zdrowie, regeneracja, skuteczność w walce z bólem.

więcej »

Acteam jest dystrybutorem najbardziej wszechstronnych latarek do zadań specjalnych i akcesoriów firmy Armytek. W naszej ciągłej sprzedaży już są latarki Armytek Elf. To uniwersalna czołówka do zadań specjalnych, przydatna zarówno na wędrówkach jak i w życiu codziennym.

Zastanawiasz się czy to latarka dla Ciebie? Zadzwoń. Rozwiejemy Twoje wątpliwości.

więcej »
Dodano: 2017-08-29

Trenowanie po ciemku

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie? – tak się ostatnio zaczyna wiele treningów. I to nie tylko tych wieczornych. Takie trenowanie ma swoje uroki, lecz musisz pamiętać o kilku rzeczach, które mają zapewnić Ci bezpieczeństwo.

Zapraszamy na nocne treningi
więcej »
Biała śmierć? Przepis na życie, czyli cukrzyca od kuchni. Najprościej Mówiąc.

Podczas ostatniego treningu wyjazdowego w Rudawach Janowickich bardzo dużo uwagi poświęciliśmy tej tematyce. Zapraszamy do usystematyzowania wiedzy.

Super prosto, merytorycznie, z pomysłem i jajem!Efektywny i bezpieczny trening stanowi podstawę dla osiągnięcia postawionych sobie celów związanych ze sportem. Aby jak najlepiej wpływał na zdrowie i kondycję, należy przede wszystkim zrozumieć jego charakter i dostosować go adekwatnie do wykonywanej dyscypliny. Wyróżnia się dwa główne rodzaje treningów: indywidualny oraz grupowy, a każda z tych form posiada zarówno wady, jak i zalety.więcej »

Mamy przyjemność poinformować, że właśnie zostaliśmy dystrybutorem najbardziej wszechstronnych latarek do zadań specjalnych i akcesoriów firmy Armytek.

Jednocześnie chcemy zaprezentować najnowszą latarkę czołową Armytek Wizard Pro XHP50, która jest już u nas w sprzedaży.


więcej »

Każda przerwa sprzyja nie tylko rozleniwieniu, lecz także planowaniu nowych działań na następne miesiące. Okres ten powoli dobiega końca, dlatego warto na nowo przekonać się do systematycznych treningów. Czy w ciągu 2 tygodni osiągnięcie jakieś spektakularne efekty? Oczywiście, że nie. Ale jest to wystarczający okres, aby na nowo nasze ciało polubiło systematyczny ruch. W ramach motywacji polecamy poniższy artykuł. A już zmotywowani ruszamy do boju. Czekamy na Was.


Przyjdź do Parku Południowego i wykorzystaj w pełni infrastrukturę tego miejsca,
a w Parku Grabiszyńskim i Zachodnim ich nieograniczoną przestrzeń.


więcej »

Za tydzień zawody. Forma już gotowa, technika dopracowana i co dalej?

Jak przygotować nasz organizm do samego startu? Jak się odżywiać i nawadniać tuż przed zawodami?

Przedstawiamy kilka cennych wskazówek.

więcej »

Powszechnie wiadomym jest, że kobiety ciężarne mają dość spore ograniczenia ruchowe - ale czy na pewno?


więcej »

Pewnie niejednokrotnie zdarzyło Wam się kiedyś wyjść na trening i poczuć jak na lodowisku. Zastanawiacie się, czy taki trening jest korzystny i jakie przynosi efekty?

Na początku chcemy podkreślić, że jesteśmy zwolennikami trenowania nordic walking w zimie. Wyznajemy zasadę, że „nie ma złej pogody na trening, jest tylko źle dobrana odzież” i jak twierdzi nasza znajoma „i słabe charaktery”.więcej »

W ostatnim czasie Marta Żebrowska pracowała jako instruktor Nordic Walking w ramach szkolenia diabetologicznego dla osób z cukrzycą zorganizowanego w Kudowie Zdroju przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Wrocław Centrum. Podczas szkolenia ugruntowała podstawowe wiadomości o znaczeniu aktywności fizycznej w cukrzycy, prawidłowym rozłożeniu wysiłku u tych osób oraz specyficznym zabezpieczeniu takiej aktywności (zobacz tutaj).

więcej »
Dodano: 2014-09-11

Latarki firmy MacTronic

Latarek firmy MacTronic używają już polskie oraz zagraniczne służby specjalistyczne.

Nie ma nic w tym dziwnego, gdyż latarki tej firmy są używane przez większość naszych klientów podczas ogólnorozwojowych treningów nordic walking w okresie jesienno-zimowym.
więcej »
Dodano: 2014-08-14

Trening z głową

Zachęcamy do lektury artykułu P. Walewskiego "Biegaj na zdrowie" - Czy dla lepszej sylwetki trzeba się naprawdę spocić, zmęczyć i nacierpieć? Pożyj bez zadyszki (11.08.2014). W publikacji przedstawiono, w jaki sposób można wpłynąć na poprawę wydolności organizmu nie wyrządzając sobie przy tym krzywdy.


więcej »

Już od pewnego czas zauważyliśmy, że firma Acteam cieszy się coraz większą popularnością i to nie tylko na terenie Dolnego Śląską, ale także na skalę ogólnopolską.


więcej »
Dodano: 2014-05-19

Telewizyjny Klub Seniora

Na zaproszenie Telewizyjnego Klubu Seniora Marcin Wroński poprowadził trening dla wrocławskich Seniorów i wziął udział w programie mającym na celu pokazanie czym jest nordic walking. Wyjaśniono m.in. na czym polega prawidłowa technika nordic walking, omówiono czym charakteryzują się kije przeznaczone do uprawiania nordic walking, które mięśnie są efektywnie wykorzystywane podczas ćwiczeń oraz jakie korzyści płyną z systematycznych treningów nordic walking.


więcej »
Dodano: 2014-05-14

NADCHODZĄCA PREMIERA !!!

Firma Acteam, jako pierwsza we Wrocławiu, ma przyjemność przedstawić nowość wydawniczą 2014 r. – „Nordic Walking dla każdego”, której autorem jest Aleksander Wilanowski - Instruktor Szkoleniowiec Szkoły Nord Walk. Premiera już wkrótce: 23.05.2014 r.!!!

Jednocześnie jest na miło poinformować, że informacje o instruktorach Acteam znajdziecie w rozdziale 16
„Polecane szkoły nordic walkingu”więcej »

Wiele osób cierpiących z powodu schorzeń kręgosłupa jest zmuszonych do zmiany rodzaju aktywności fizycznej i dostosowania jej do aktualnych możliwości, które dyktuje im ciało. Jednocześnie zbytnia ostrożność w podejmowaniu aktywności fizycznej prowadzi do stagnacji, pogorszenia zdrowia, osłabienia mięśni i w konsekwencji przyśpiesza niekorzystne zmiany wywołane osteoporozą.


więcej »
Dodano: 2013-09-25

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi artykułami o tematyce nordic walking i nie tylko.

W dziale  PUBLIKACJE znajdziecie Państwo interesujące i przydatne informacje, które nie tylko pomogą odpowiednio przygotować się do treningu nordic walking, ale także wyjaśnią wiele nurtujących aspektów związanych z nordic walking i jego wpływem na organizm ludzki.
więcej »

Opole przywitało nas bardzo entuzjastycznie. W pokazowym treningu nordic walking wzięło udział ok. 30 osób, a cały nordicowy happening trwał bez przerwy 4 godziny.


więcej »
Instruktorem każdy być może...

… trochę lepiej lub trochę gorzej. Bardzo często zadaję sobie pytanie odnośnie tego, ile powinien umieć instruktor rekreacji ruchowej. Gdzie kończą się kompetencje instruktora, a gdzie zaczynają trenera? Jak powinna wyglądać idealna lekcja?

więcej »
Zapraszamy do zapoznania się z nowym artykułem w dziale  PUBLIKACJE.

Znajdziecie tu Państwo interesujące i przydatne informacje, które nie tylko pomogą odpowiednio przygotować się do treningu nordic walking, ale także wyjaśnią wiele nurtujących aspektów związanych z nordic walking.

Szczegóły:
/buff_czyli_chusta_wielofunkcyjna.html

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami o tematyce nordic walking.

W dziale  PUBLIKACJE znajdziecie Państwo interesujące i przydatne informacje, które nie tylko pomogą odpowiednio przygotować się do treningu nordic walking, ale także wyjaśnią wiele nurtujących aspektów związanych z nordic walking i jego wpływem na organizm ludzki.

więcej »
Dodano: 2009-04-18

Acteam w Radiu Wrocław

W najbliższą sobotę 18.04.09 o 13.15 będziemy rozmawiać z Markiem Obszarnym z Polskiego Radia Wrocław. Pan Marek zaprosił nas do radia ponieważ bardzo zainteresował go nasz niedzielny spływ Smortawą. Zainteresowanych odsyłam do odbiorników radiowych na 102.3 FM lub stronę Radia Wrocław.


Ruch to inwestycja w zdrowie Zapewniamy fachową opiekę trenera i profesjonalny sprzęt

Kontakt z nami: +48 508 287 007 lub +48 697 020 959