Acteam

Buff czyli chusta wielofunkcyjna


Buff jest zarejestrowanym w 1992 r. znakiem towarowym dla wielofunkcyjnego artykułu odzieżowego produkowanego przez Original Buff SA, firmę z siedzibą w Igualada w Katalonii, niedaleko Barcelony.

W Polsce oryginalny Buff, jak i wzorowane na nim produkty innych firm, spotyka się pod nazwami "chusta wielofunkcyjna" i "szalokominiarka".

Produkt został opracowany przez Juana Rojasa w 1991 r. dla ochrony zawodników uprawiających motocross przed wiatrem.Zastosowanie

Jest rodzajem rurki wykonanej z cienkiej tkaniny (mikrofibry), którą można nosić na głowie na wiele sposobów – jako czapkę, kominiarkę (balaclavę), golf, chustę-bandamkę, maskę na twarz, opaskę na czoło. Może posłużyć także jako mankiet na rękę do ocierania potu lub do spinania długich włosów, a nawet jako biustonosz lub damski top. Jak zapewnia producent, buff chroni przed upałem, zimnem, kurzem, śniegiem i wiatrem. Nie pozwala, żeby pot zalewał oczy, a jednocześnie odprowadza na zewnątrz wilgoć i szybko wysycha. Jest trwały, elastyczny i nie ma szwów, ponieważ proces produkcyjny odbywa się na specjalnych krosnach rurkowych.

Rodzaje Buff

Istnieje kilka wersji Buff – m. in uniwersalna z lekkiej mikrofibry i zimowa z dodatkiem polaru z materiału polartec 100 lub polartec thermal pro. Są też specjalizowane modele na bazie windstoppera, lub coolmaxu. Do wyboru jest ponad 150 wzorów – dla dzieci, dla dorosłych, jednokolorowe, wzorzyste, z motywami etnicznymi (specjalna linia sygnowana przez "National Geographic"), z odblaskowym paskiem dla rowerzystów, z postaciami z bajek itd. Można też zamówić indywidualny wzór.

Buff promowany jest jako niezbędny artykuł dla osób uprawiających aktywny wypoczynek i sporty ekstremalne. Został użyty w amerykańskim reality show "Survivor", gdzie noszony był przez wszystkich uczestników konkursu. Firma Buff od 2003 r. jest również sponsorem Skyrunner World Series, wytrzymałościowych wyścigów rozgrywanych na dużych wysokościach. Do zakupu tylko oryginalnych buffów producent zachęca antybakteryjnym wykończeniem na bazie jonów srebra (tzw. Polygiene Active Odour Control), które ma ograniczać namnażanie się bakterii odpowiadających za przykry zapach.

Jak nosić Buff?
http://www.youtube.com/watch?v=Xl5NqzlGQ_Q&feature=youtu.be
Oferta
http://buff.pl/
http://sklepbuff.pl/

Ruch to inwestycja w zdrowie Zapewniamy fachową opiekę trenera i profesjonalny sprzęt

Kontakt z nami: +48 508 287 007 lub +48 697 020 959