Acteam

Spływ kajakowy rzeką Barycz

Artykuł dodano: 2022-05-21

W niedzielę 19 czerwca odbędzie się kolejny wyjazd organizowany przez Acteam.

Tym razem kije do nordic walking zamienimy na wiosła. Zapraszamy na rodzinny spływ kajakowy rzeką Barycz, a po spływie na ognisko.

Barycz to rzeka licząca sobie 133 km długości. Wpada do Odry na wysokości Wyszanowa. Barycz charakteryzuje się bardzo małym spadkiem i jest to jeden z najmniejszych spadków wśród polskich rzek. Było to przyczyną tworzenia się wzdłuż niej rozległych bagien, mokradeł, torfowisk i podmokłych łąk. Jej nazwa pochodzi najprawdopodobniej od starosłowiańskiego słowa bara, które oznacza bagno.

Pierwotnie rzeka tworzyła liczne rozlewiska i płynęła wieloma korytami. Liczne dopływy i płaski teren zostały wykorzystane do budowy licznych stawów rybnych. Ingerencja człowieka ukształtowała na nowo krajobraz Doliny Baryczy. Na rzece pojawiły się liczne budowle hydrologiczne służące do piętrzenia i regulacji wody. Pojawiły się też wały przeciwpowodziowe. Jedyny nieobwałowany odcinek rzeki na którym zachowały się liczne starorzecza, a na którym Barycz meandruje to odcinek pomiędzy Miliczem a Sułowem, którym właśnie będziemy spływać.

Poniżej przedstawiam najważniejsze informacje:

Długość trasy wynosi około 18 km, czyli średnio zajmie nam to około 4 godziny płynięcia. Polecamy zaopatrzyć się w prowiant i coś do picia.

Obowiązkowo należy posiadać suchą odzież zmienną na przebranie!

Zbiórka

Parking przy ul. Waligórskiego, park Południowy, godz. 7.00. Planowany powrót - po zmroku...

Transport

samochodowy

Przydatny ekwipunek

Szczelny, nieprzemakalny worek na ubrania i cenne rzeczy (UWAGA - możliwość zmoczenia się), buty do wchodzenia do wody np. niespadające sandały, tenisówki lub specjalne buty do wody, strój kąpielowy + szybkoschnące ubranie, ręcznik, zestaw suchych ubrań do przebrania się po spływie, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, czapka z daszkiem, kapelusz, rękawice robocze, suchy prowiant oraz napoje na czas spływu, prowiant na ognisko

Ilość wolnych miejsc

32 - liczba miejsc ograniczona, obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy (zgłoszenie zapisu + wpłata na konto)

Zapisy

Marta Żebrowska tel. 697 020 959 (zgłoszenie SMS), do 14.06.2022 r.

Cena

Wpłata do 14 czerwca 120 zł/os + koszty transportu (rozliczane w dniu wyjazdu). Po tym terminie 160 zł/os. + koszty transportu (rozliczane w dniu wyjazdu 40 zł/os).

Płatność na konto: 23 2130 0004 2001 0395 5234 0001 (dane do przelewu: Acteam Marcin Wroński, w tytule Spływ Kajakowy 2022- imię i nazwisko).

Cena zawiera:

 - transport i wypożyczenie nowoczesnych kajaków na miejsce startu spływu,

 - przewiezienie kierowców po zakończonym spływie na miejsce startu po samochody, 

- całodniową opiekę instruktorów Acteam,

- szkolenia o tematyce outdoor,

- opłatę za miejsce na ognisko i drewno (artykuły spożywcze we własnym zakresie, na starcie można je włożyć do busa)
Ruch to inwestycja w zdrowie Zapewniamy fachową opiekę trenera i profesjonalny sprzęt

Kontakt z nami: +48 508 287 007 lub +48 697 020 959