Acteam

Góry Bialskie - by poznać nieznane

Artykuł dodano: 2021-11-03

Już 28 listopada zapraszamy na ostatni w tym roku wyjazdowy trening nordic walking. Tym razem zabierzemy Was w Góry Bialskie.

Przygotowaliśmy łatwą technicznie i malowniczą trasę o długości ok. 20 km. Miejsce treningu i zaplanowana trasa do dnia wyjazdu pozostaną naszą słodką tajemnicą...


Góry Bialskie i Góry Złote to pasma w Sudetach Wschodnich, często włączane są do masywu Śnieżnika. Góry Bialskie wznoszą się nad Stroniem Śląskim i ciągną aż do wsi Bielice założonej w 1605 r.  Charakterystyczne dla Gór Bialskich jest to, że utrzymują w przypadku większości szczytów wysokość powyżej 1000 m, co sprawia, że tworzą swoisty mikroklimat i wyraźnie wyodrębnioną całość krajobrazową. Stanowią, zwłaszcza w połączeniu z Masywem Śnieżnika, rozległy teren o wysokich walorach turystycznych i przyrodniczych. Ze względu na pierwotną przyrodę i niskie zaludnienie nazywane też sudeckimi Bieszczadami. Góry Złote są jednym z dłuższych pasm sudeckich. Mają około 55 km długości z czego 35 km na terenie Polski. Jak zawsze szykujemy dla Was niespodzianki m.in. wędrowanie poza szlakiem, a nawet na azymut po bezdrożach.

Program wyjazdu: wyjazdowy trening nordic walking, trekking. W trakcie wyjazdu poprowadzimy szkolenie dotyczące m.in. nawigowania z mapą czyli czytania mapy, orientowania mapy za pomocą kompasu i ukształtowania terenu, orientowania się w nieznanym terenie, korzystanie z nowoczesnych map na smartphone.

Zbiórka: parking przy ul. Waligórskiego, park Południowy, godz. 6.00. Planowany powrót godz. 20.00

Długość trasy: cały dzień marszu wraz z przerwami

Trasa: zróżnicowana, trudności wynikające z warunków pogodowych (błoto), istnieje możliwość wypożyczenie kijów do nordic walking

Ekwipunek: ubiór dostosowany do warunków pogodowych (preferowany ubiór trójwarstwowy), obuwie górskie, trekkingowe, całodzienny prowiant, kompas.

Ilość wolnych miejsc: bez ograniczeń

Transport:  samochodowy

Zapisy:  telefonicznie u instruktora-sms, tel. 697 020 959, koniec zapisów 27 listopada 

Cena:  wpłata do 21 listopada 50 zł/os, dzieci do 16 roku życia 30 zł/os + koszty transportu (rozliczane w dniu wyjazdu 42 zł). Na tydzień przed wyjazdem płatność 75 zł/os, dzieci 50 zł/os. Ewentualne wypożyczenie kijów do nordic walking 5 zł.

Płatność: gotówką na treningu lub przelewem na konto 

nr konta bankowego: 23 2130 0004 2001 0395 5234 0001, w tytule: Góry Bialskie- imię i nazwisko 

Oświadczenia uczestników.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wyjazdu z powodu niewystarczającej ilości uczestników (min. 10) i/lub bardzo złych warunków atmosferycznych.

W zaistniałej sytuacji Organizator zobowiązuje się do wyznaczenia dodatkowego, zastępczego terminu wyjazdu. Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z udziału w treningu przez uczestnika. Pełna kwota zostanie zwrócona wyłącznie w sytuacji odwołania treningu przez Organizatora.


Ruch to inwestycja w zdrowie Zapewniamy fachową opiekę trenera i profesjonalny sprzęt

Kontakt z nami: +48 508 287 007 lub +48 697 020 959