Acteam

We wrześniu idziemy na grzyby!

Artykuł dodano: 2021-08-30

Wychodzimy naprzeciw Waszym oczekiwaniom i już w niedzielę 26 września zapraszamy na trening wyjazdowy w Góry Stołowe. Miesiąc wrzesień to idealny czas na grzyby, zatem zabieramy Was na wielkie, skalne grzybobranie!

Góry Stołowe to pasmo górskie, które znacznie wyróżnia się na tle innych polskich pasm dzięki skałom zbudowanym z piaskowca, które pod wpływem działania erozji na przestrzeni lat przyjęły bardzo ciekawe kształty. Brak tutaj jakiś wybitnych szczytów, a większość ruchu turystycznego ogranicza się do najwyższego szczytu całego pasma - Szczelińca oraz Błędnych Skał, będących najbardziej znanym labiryntem skalnym w Polsce.

Są tutaj, jednak miejsca, w których można zaznać ciszy i spokoju, a jednocześnie cieszyć się pięknem przyrody, która nas otacza. Jednym z takich miejsc są Skalne Grzyby rozpościerające się na odcinku ok. 2 kilometrów pomiędzy Batorowem i Karłowem. Naszą wyprawę rozpoczniemy w miejscowości Batorówek (powiat kłodzki, gmina Szczytna). Skalne grzyby jest to grupa oryginalnie ukształtowanych form skalnych, rozrzuconych na długości ok. 2 km i na wysokości ok. 680-700 m n.p.m. Skałki mają kształty grzybów, maczug, baszt i bram, a nawet całych murów skalnych. Szereg form skalnych posiada własne nazwy są to np.: "Borowik", "Skalne Wrota", "Zrośnięte Grzyby", "Pingwinki", "Piętrowe Grzyby". Skalne Grzyby to bardzo przyjemna, leśna wędrówka pomiędzy fantazyjnymi formami skalnymi ukrytymi w lesie, które rozbudzą wyobraźnię nie tylko dorosłych, ale także dzieci.  

UWAGA!

Na mecie znajdują się wiaty oraz infrastruktura umożliwiająca rozpalenie ogniska i zrobienie pikniku. Koniecznie zabierzcie prowiant na ognisko. 

Program wyjazdu: wyjazd turystyczno-krajoznawczy

Zbiórka: parking przy ul. Waligórskiego, park Południowy, godz. 6.00. Planowany powrót ok godz. 19.00

Długość trasy: cały dzień marszu wraz z przerwami

Trasa: dystans ok. 15 km, zróżnicowana, średnia prędkość marszu uwzględniająca odpoczynki

Ekwipunek: ubiór dostosowany do warunków pogodowych (preferowany ubiór trójwarstwowy), obuwie górskie z  dobrze trzymającą podeszwą, całodzienny prowiant. 

Transport:  samochodowy

Zapisy:  telefonicznie u instruktora-sms, tel. 697 020 959, koniec zapisów 24 września 

Cena:  50zł/os, dzieci do 12 roku życia 30 zł/os (do 19.09.2021 r.). Po tym terminie 75 zł/os, dzieci do 12 roku życia 50 zł/os. Koszty transportu (rozliczane w dniu wyjazdu ok. 33 zł). Ewentualne wypożyczenie kijów do nordic walking 5 zł. 

Płatność: gotówką na treningu lub przelewem na konto 

nr konta bankowego: 23 2130 0004 2001 0395 5234 0001, w tytule: Borowa - imię i nazwisko 

Oświadczenia uczestników.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wyjazdu z powodu niewystarczającej ilości uczestników (min. 14) i/lub bardzo złych warunków atmosferycznych.

W zaistniałej sytuacji Organizator zobowiązuje się do wyznaczenia dodatkowego, zastępczego terminu wyjazdu. Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z udziału w treningu przez uczestnika. Pełna kwota zostanie zwrócona wyłącznie w sytuacji odwołania treningu przez Organizatora.

Ruch to inwestycja w zdrowie Zapewniamy fachową opiekę trenera i profesjonalny sprzęt

Kontakt z nami: +48 508 287 007 lub +48 697 020 959