Acteam

Słoneczna Wyrypa czyli kondycyjny trening w górach

Artykuł dodano: 2021-03-08

Już 11 kwietnia 2021 r. zapraszamy na Słoneczną Wyrypę czyli wyjazdowy, wydolnościowy trening nordic walking z firmą Acteam. Tym razem jedziemy w Karkonosze.

Przygotowaliśmy dla Was malowniczą trasę o długości ok. 20 km oraz 840 m w pionie. Przejdziemy rzadko uczęszczanym szlakiem z Borowic - spokojnej i cichej wioski turystycznej leżącej w Dolinie Pięciu Potoków pod Karkonoszami. Tego dnia naszym górskim celem będzie Słonecznik.

Słonecznik to jedna z wielu granitowych form skalnych położonych w Karkonoszach i jednocześnie najbardziej widoczna z nich. Znajduje się ona powyżej Wielkiego Stawu, między schroniskami Odrodzenie i Dom Śląski, górując nad Karpaczem Górnym i okolicami, na wysokości 1423 m n.p.m. Wysokość samych skałek sięga 12 metrów. Ta silnie spękana skała składa się z kilku filarów, z których najbardziej północny przypomina wykutą postać ludzką. Postać człowieka widoczna w skale dała okazję do powstania wielu legend. Słonecznik wziął swoją nazwę stąd, że dawniej, słońce nad skałą wskazywało mieszkańcom południe.

W drodze powrotnej zatrzymamy się w Schronisku Samotnia - jednym z najstarszych schronisk w Polsce. Kto był w Karkonoszach, z pewnością zgodzi się z tym, że do najpiękniejszych ich zakątków należy Kocioł Małego Stawu. Mały Staw, nad którym znalazła swoje miejsce Samotnia, wcale nie jest taki mały. Ma 255 m długości, 185 m szerokości i 6,5 m głębokości.

Już dzisiaj zapraszamy na treningi grupowe przygotowujące do wyjazdu, po to aby w kwietniu było Wam łatwiej. W przypadku osób nie trenujących z nami na co dzień zapraszamy na nordic walking test! Ma on na celu sprawdzenie Waszej aktualnej formy, umiejętności i sprawności. 

Program wyjazdu: wyjazdowy trening nordic walking, trekking, trening wydolnościowy

Zbiórka: parking przy ul. Waligórskiego, park Południowy, godz. 6.00. Planowany powrót godz. 19.00

Długość trasy: cały dzień marszu wraz z przerwami, około 20 km

Trasa: zróżnicowana, trudności wynikające z warunków pogodowych (błoto, oblodzenia, śnieg), istnieje możliwość wypożyczenie kijów do nordic walking

Ekwipunek: ubiór dostosowany do warunków pogodowych (preferowany ubiór trójwarstwowy), obuwie górskie, trekkingowe, raczki, stuptuty, całodzienny prowiant, termos z ciepłym napojem  

Ilość wolnych miejsc: bez ograniczeń

Transport:  samochodowy

Zapisy:  Marta Żebrowska tel. 697 020 959, do 10.04.2021 r.

Cena:  wpłata do 1 kwietnia 50 zł/os + koszty transportu (rozliczane w dniu wyjazdu ok. 32 zł). Po tym terminie płatność wynosi 75 zł/os. Ewentualne wypożyczenie kijów do nordic walking 5zł. 

Płatność na konto: 23 2130 0004 2001 0395 5234 0001 (dane do przelewu: Acteam Marcin Wroński, w tytule Karkonosze 2021 - imię i nazwisko) lub gotówką podczas treningu.

Regulamin uczestnictwa w treningu wyjazdowym. Oświadczenia uczestników.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wyjazdu z powodu niewystarczającej ilości uczestników (min. 10) i/lub bardzo złych warunków atmosferycznych.

Nasi partnerzy

Physio Team Benefit Systems FitProfit OK System FAN Mistrzostwa Wrocławia WCRS Wrocław Polskie Stowarzyszenie Diabetyków

Sprzęt dostarczają

KV+ fizan Leki Exel Skalnik armytek

Zapraszamy na darmową lekcję Nordic Walking we Wrocławiu Zapewniamy fachową opiekę trenera i profesjonalny sprzęt

Kontakt z nami: +48 508 287 007 lub +48 697 020 959