Acteam

Borowa na Dzień Kobiet

Artykuł dodano: 2021-02-17

Wychodzimy naprzeciw Waszym oczekiwaniom i już w niedzielę 7 marca zapraszamy na trening wyjazdowy na Borową. Borowa jest najwyższą górą w paśmie Gór Wałbrzyskich, wchodzi ona w skład Korony Sudetów Polski oraz Korony Sudetów. Ale to nie koniec atrakcji. Zapraszamy także na zwiedzanie Pałacu Jedlinka z przewodnikiem w Jedlinie-Zdroju.

 

Borowa (853,3 m n.p.m.) pomimo tego, że jest najwyższą górą w paśmie Gór Wałbrzyskich, to nie zalicza się do Korony Gór Polski. Zamiast niej podawany jest Chełmiec, który historycznie został niesłusznie ogłoszony najwyższą górę, a w istocie jest o około 2,5 metra niższy od Borowej. Dopiero przy precyzyjniejszym pomiarze współczesnych urządzeń można było stwierdzić tą nieprawidłowość, jednak Chełmiec pozostał uzurpatorem tytułu najwyższej góry w Górach Wałbrzyskich do tego czasu.

Na szczycie góry znajduje się wieża widokowa. Konstrukcja do użytku turystycznego została oddana 14 grudnia 2017 roku. Budowa wieży widokowej na Borowej wymagała użycia 30 ton stali oraz około 115 ton betonu wylanego jako fundament konstrukcji. Na szczyt wieży widokowej prowadzi 90 schodów w kształcie spirali, co przy wchodzeniu może niektórych przyprawić o zawrót głowy. Z platformy widokowej na wysokości 15,3 m rozpościerają się niesamowite widoki. Ujrzycie z niej część Gór Sowich, Gór Wałbrzyskich oraz innych pasm Sudetów Środkowych. Ciekawie prezentuje się także Wałbrzych oraz Jedlina-Zdrój.

Program wyjazdu: wyjazd turystyczno-krajoznawczy ze zwiedzaniem Pałacu Jedlinka z przewodnikiem

Zbiórka: parking przy ul. Waligórskiego, park Południowy, godz. 7.00. Planowany powrót ok godz. 20.00

Długość trasy: cały dzień marszu wraz z przerwami

Trasa: dystans ok. 9-14 km, zróżnicowana, średnia prędkość marszu uwzględniająca odpoczynki

Ekwipunek: ubiór dostosowany do warunków pogodowych (preferowany ubiór trójwarstwowy), obuwie górskie z  dobrze trzymającą podeszwą, całodzienny prowiant. 

Transport:  samochodowy

Zapisy:  telefonicznie u instruktora-sms, tel. 697 020 959, koniec zapisów 5 marca 

Cena:  50zł/os + 15 zł bilet wstępu do Pałacu, koszty transportu (rozliczane w dniu wyjazdu ok. 30 zł). Ewentualne wypożyczenie kijów do nordic walking 5 zł.

Płatność: gotówką na treningu lub przelewem na konto 

nr konta bankowego: 23 2130 0004 2001 0395 5234 0001, w tytule: Borowa - imię i nazwisko 

Oświadczenia uczestników.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wyjazdu z powodu niewystarczającej ilości uczestników (min. 14) i/lub bardzo złych warunków atmosferycznych.

W zaistniałej sytuacji Organizator zobowiązuje się do wyznaczenia dodatkowego, zastępczego terminu wyjazdu. Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z udziału w treningu przez uczestnika. Pełna kwota zostanie zwrócona wyłącznie w sytuacji odwołania treningu przez Organizatora.

Ruch to inwestycja w zdrowie Zapewniamy fachową opiekę trenera i profesjonalny sprzęt

Kontakt z nami: +48 508 287 007 lub +48 697 020 959