Acteam

Rozpoczynamy trening z obciążeniem!

Artykuł dodano: 2017-11-04

Co nas wyróżnia? 

Treningi prowadzimy przez cały rok, bez względu na pogodę. U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Ćwiczą z nami amatorzy i sportowcy, osoby, dla których nordic walking jest formą rehabilitacji oraz osoby z grup podwyższonego ryzyka m.in. diabetycy i kobiety ciężarne. W zależności od pory roku prowadzone przez nas zajęcia mają dwojaki charakter. 

W okresie wiosenno-letnim pracujemy nad zwiększeniem prędkości marszu przy zachowaniu pełnej techniki nordic walking. Najczęściej w tym czasie wykonujemy treningi szybkościowe oraz objętościowe treningi wytrzymałościowe.

Z kolei w okresie jesienno-zimowym, ze względu na stan nawierzchni w parkach, prowadzone przez nas treningi mają charakter wytrzymałościowo-siłowy. Aby zachować podobny wydatek energetyczny dokładamy obciążenie w postaci plecaka, kosztem zmniejszenia prędkości marszu. Trening z obciążeniem w pełnej technice nordic walking skutkuje wzrostem siły i wytrzymałości, co przekłada się na prędkość i lekkość marszu w kolejnym okresie. 

Wszystkich chcących zmierzyć się z treningami nordic walking z obciążeniem zapraszamy już 7 listopada do Parku Grabiszyńskiego. Na początek startujemy z ciężarem stanowiącym 5% masy ciała (masa plecaka wraz z obciążeniem).
Treningi z obciążeniem dla ochotników będą odbywały się we wtorki i czwartki w Parku Grabiszyńskim oraz w soboty w Parku Zachodnim. W poniedziałki, w środy i w piątki nadal trenujemy funkcjonalnie w Parku Południowym. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu z instruktorem Martą Żebrowską

Nasi partnerzy

Physio Team Benefit Systems FitProfit OK System FAN Mistrzostwa Wrocławia WCRS Wrocław Polskie Stowarzyszenie Diabetyków

Sprzęt dostarczają

KV+ fizan Leki Exel Skalnik armytek

Zapraszamy na darmową lekcję Nordic Walking we Wrocławiu Zapewniamy fachową opiekę trenera i profesjonalny sprzęt

Kontakt z nami: +48 508 287 007 lub +48 697 020 959