Acteam

Relacja ze spływu kajakowego rzeką Bystrzyca

Artykuł dodano: 2017-06-29

W niedzielę 11 czerwca odbył się kolejny wyjazd organizowany przez Acteam.

Tym razem kije do nordic walking zamieniliśmy na wiosła.  Spróbowaliśmy swoich sił podczas survivalowego spływu kajakowego rzeką Bystrzyca.

Spływ kajakowy Bystrzycą na odcinku: Jurczyce – Samotwór stanowił propozycję dla osób, które chciały spróbować swoich sił w kajakarstwie z przeszkodami (tzw. zwałkowym). Pokonywana trasa w całości znajdowała się na obszarze Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy. Nasza trasa spływu na przeważającym odcinku przebiega przez tereny zalesione, co uatrakcyjniało podróż w sensie wizualnym, a zwalone do wody drzewa urozmaicały wyprawę (ponad 60 przepraw). Wiele z tych przeszkód można było pokonać siedząc w kajaku, niektóre wymagały balansowania na śliskich konarach zwalonych drzew (utrata równowagi groziła kąpielą, o czym niektórzy mięli okazję się przekonać), inne przeszkody jak jazy trzeba było obejść brzegiem.

Okiem nas instruktorów ten spływ kajakowy uświadomił nam wiele rzeczy. Przede wszystkim potwierdził, że sprawność zdobytą podczas systematycznych ogólnorozwojowych treningów nordic walking można wykorzystać w innych aktywnościach m.in. kajakarstwie. Efekty uzyskane na treningach wytrzymałościowo-siłowych i ogólnorozwojowych świetnie sprawdziły się podczas przenoszenia kajaków przez jazy oraz podczas samego wiosłowania. Treningi o charakterze stabilizacyjnym i koordynacyjnym oraz bazujące na zmianie środka ciężkości ułatwiły przeprawę przez zwalone drzewa (balansowanie na śliskich konarach, wsiadanie do kajaka na wodzie itp.). Spłynięcie tego odcinka Bystrzycy dało wiele satysfakcji i na pewno pozostanie w pamięci każdego uczestnika. Wszystkim uczestnikom raz jeszcze gratulujemy i dziękujemy za wspólnie spędzony czas.


Ruch to inwestycja w zdrowie Zapewniamy fachową opiekę trenera i profesjonalny sprzęt

Kontakt z nami: +48 508 287 007 lub +48 697 020 959