Acteam

Trening przygotowujący do 5.MWNW

Artykuł dodano: 2015-05-18

W niedzielę 17.05.2015 r. poprowadziliśmy trening przygotowujący do 5. MWNW. Już na samym początku założyliśmy, że będzie to trening inny niż wszystkie. Tak też się stało.

Po dość obiecującej zapowiedzi treningu przez organizatora zawodów stanęliśmy na wysokości zadania:

„Zajęcia poprowadzi Marcin Wroński, który od 22 lat związany jest  z aktywnością i sportem, specjalizuje się w treningu outdoorowym, ogólnorozwojowym oraz zdrowotnym treningu wytrzymałościowo-siłowym. Od 10 lat prowadzi grupowe treningi Nordic Walking. Będąc pierwszym certyfikowanym instruktorem INWA na terenie Wrocławia stał się ikoną tej formy ruchy. Swoje doświadczenie zdobywał pod okiem Piotra Kowalskiego – pioniera nordic walking w Polsce”.

W treningu wzięły udział 34 osoby - dorośli i dzieci. Jako instruktorzy nordic walking oraz tegoroczni sędziowie wytłumaczyliśmy i zaprezentowaliśmy definicję pełnej techniki nordic walking zawartą w regulaminie zawodów. Zwróciliśmy szczególną uwagę na aspekty techniki oceniane podczas zawodów oraz elementy nie dozwolone, omówiliśmy charakterystykę kijów dopuszczonych do używania podczas zawodów oraz zasady przyznawania ostrzeżeń (żółtych kartek) i dyskwalifikacji.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, jako instruktorów i zawodników, zdradziliśmy uczestnikom jak przygotować się do samego startu, jak rozplanować treningi na miesiąc przed zawodami, a przede wszystkim jak rozegrać taktycznie sam udział w zawodach. Omówiliśmy sposób pokonywania łuków oraz w których miejscach efektywnie wyprzedzić innych zawodników, aby nie tracić zbyt wiele energii. Doradzaliśmy m.in.  jak prawidłowo ubrać się na zawody nordic walking, aby czuć się wygodnie i komfortowo, czym powinno charakteryzować się obuwie odpowiednie do uprawiania nordic walking i jak je prawidłowo zasznurować, aby nie mieć problemu podczas zawodów.

Mogłoby się wydawać, że cały trening „przegadaliśmy”, ale przyszedł i czas na praktykę. Uczestniczy zmierzyli się z nauką przyspieszeń i pokonywania łuków oraz z odczuciami i zasadami bezpieczeństwa podczas marszu w „ciasnej” grupie - co będzie miało miejsce na odcinku trasy zaraz po starcie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w treningu i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

 

Galeria

Ruch to inwestycja w zdrowie Zapewniamy fachową opiekę trenera i profesjonalny sprzęt

Kontakt z nami: +48 508 287 007 lub +48 697 020 959