Acteam

Rafting Nysą Kłodzką

Artykuł dodano: 2015-05-06

W niedzielę 26 kwietnia  rozpoczęliśmy sezon wyjazdowy 2015. Tym razem postanowiliśmy kije do nordic walking zamienić na wiosła. Jako pierwszy w naszym kalendarzu wyjazdów odbył się spływ pontonowy Nysą Kłodzką.O 8.00 wyruszyliśmy do Barda. Przed nami do pokonania było jedynie 75 km więc szybko i bez przeszkód dotarliśmy na miejsce – parking firmy Ski-Raft. W związku z tym, że Acteam posiada pakt o nieagresji z pogodą i tym razem było ciepło i słonecznie.

Na miejscu pobraliśmy kapoki oraz wiosła i autobusem zostaliśmy zawiezieni do Ławicy, skąd rozpoczęliśmy spływ. Przeszliśmy krótkie szkolenie z zakresu pływania na pontonie, zapoznaliśmy się z zasadami zachowania się na wodzie oraz poznaliśmy szczegółową trasę spływu. Do Barda dzieliło nas jedynie 15 km. Nurt rzeki był spokojny, a trasa krajobrazowo ciekawa, z licznymi meandrami, biegnąca przez Przełom Bardzki na Nysie Kłodzkiej uważanej za jedno z najpiękniejszych miejsc w kraju.

Po przepłynięciu większości dystansu dobiliśmy pontonami do brzegu. Czekała nas przenoska, gdyż przed nami był jaz. Uporaliśmy się z tym sprawnie i ruszyliśmy dalej. Pod koniec trasy przepłynęliśmy pod zrekonstruowanym, kamiennym mostem wybudowanym w 1589 roku, dawniej stanowiącym część szlaku komunikacyjnego. Po ok. 2,5 h dotarliśmy do bazy, gdzie czekało na nas ognisko wraz z niespodzianką od firmy Acteam. Wśród uczestników spływu rozlosowaliśmy praktyczne prezenty i gadżety.

W spływie wzięły udział 52 osoby, w tym aż 11 dzieci. Najmłodszy z naszych uczestników miał 4 lata, a ekipa Acteam zajęła aż 9 pontonów 6-osobowych.

Dziękujemy za wspólny wyjazd. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Zachęcamy do śledzenia kalendarza wyjazdów oraz aktualności na naszej stronie.

Do zobaczenia na kolejnym wyjeździe już 24 maja w Parku Krajobrazowym Doliny Bobru.

Galeria

Ruch to inwestycja w zdrowie Zapewniamy fachową opiekę trenera i profesjonalny sprzęt

Kontakt z nami: +48 508 287 007 lub +48 697 020 959