Acteam

Wrocławski Budżet Obywatelski

Artykuł dodano: 2014-05-30

Znane są już pierwsze dane po przeanalizowaniu projektów do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO). Miasto odrzuciło 121 projektów do budżetu obywatelskiego, spośród 481 pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców. Kolejnych 28 wniosków skreślono, gdyż miasto już samo zaplanowało ich realizację. Pozytywnie zweryfikowano 332 propozycje.

Niestety część wniosków ich autorzy muszą jeszcze uzupełnić i mają na to czas do 14 lipca. Następnie projekty raz jeszcze przeanalizuje miejska komisja oraz przeprowadzone zostaną także konsultacje z mieszkańcami. Na przełomie lipca i sierpnia wiadomo będzie ostatecznie, na które projekty będzie można głosować. Głosowanie ruszy 15 września.

Myślę, że nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że Wrocław stał się miastem ludzi aktywnych sportowo. Gdzie się nie obejrzymy - czy to w parkach, czy na terenach rekreacyjnych, czy też na ulicach miasta - widujemy osoby, które biegają, trenują nordic walking, grają w gry zespołowe, ćwiczą na siłowniach zewnętrznych, jeżdżą na rowerze (sportowo i rekreacyjnie), na deskorolkach, rolkach i nartorolkach, czy też konno. Zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim daje się nam odczuć ogromne zatłoczenie w parkach, w których trenujemy nordic walking.

Szczegółowa analiza projektów zgłoszonych do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego tylko potwierdziła nasze obserwacje. Wśród propozycji dominują projekty, których celem jest stworzenie siłowni zewnętrznych (outdoor), bieżni, ścieżek rowerowych, skateparków, ścieżek zdrowia, rewitalizacja parków, stworzenie kompleksów rekreacyjno-sportowych oraz terenów parkowo-rekreacyjnych w różnych dzielnicach Wrocławia. Sytuacja ta bardzo nas cieszy.

Dlatego w tym miejscu warto przypomnieć, że Acteam jako pierwsza firma na wrocławskim rynku wprowadziła treningi funkcjonalne outdoor - czyli nic innego jak ćwiczenia na dworze mające na celu ułatwienie życia codziennego. Zajęliśmy się propagowaniem idei zdrowego trybu życia i dbania o dobre samopoczucie i kondycję fizyczną poprzez codzienną aktywność ruchową na powietrzu. W naszym przypadku początkowo były to treningi nordic walking we wrocławskich parkach.

Pełna lista projektów wraz z uwagami urzędników znajduje się pod poniższym linkiem:

http://d.polskatimes.pl/k/r/1/0d/dc/53873e55c5dde_z.pdf

Zachęcamy do analizy propozycji. Głosowanie niebawem. W tym roku wybór nie będzie łatwy. Jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Zespół Acteam, 30.05.2014


Nasi partnerzy

Physio Team Benefit Systems FitProfit OK System FAN Mistrzostwa Wrocławia WCRS Wrocław Polskie Stowarzyszenie Diabetyków

Sprzęt dostarczają

KV+ fizan Leki Exel Skalnik armytek

Zapraszamy na darmową lekcję Nordic Walking we Wrocławiu Zapewniamy fachową opiekę trenera i profesjonalny sprzęt

Kontakt z nami: +48 508 287 007 lub +48 697 020 959