Acteam

Mistrzostwa świata w Nordic Walking

Artykuł dodano: 2013-10-07

W Szklarskiej Porębie rozegrano Mistrzostwa Świata Nordic Walking. – To wyścig, w którym nie można podbiegać - mówią organizatorzy. Zapewniają, że to pierwsze, ale nie ostatnie mistrzostwa.


Uczestnicy zawodów musieli wejść na Szrenicę, czyli pokonać dziesięć kilometrów z kijkami. Najlepsi ten dystans przeszli w nieco ponad godzinę. Na mecie pierwszy był Bartosz Hochman.

– Wcześniej biegałem w Maratonie Karkonoskim, dlatego dobrze znam te tereny - przyznał zwycięzca.Najpierw dobra zabawa, później rywalizacja

Większość uczestników swój start traktowało jako zabawę. Uśmiech z ust nie schodził nawet tym, którzy na podium nie stanęli.

- Dziś wynik nie jest ważny. Najważniejsze jest nie poddać się i dotrwać do mety - mówił na antenie TVN24 reporter Tomasz Kanik, który mistrzostwom przyglądał się z bliska.

- Fajnie, że pokonałam wielu mężczyzn. Ale najpiękniejsze są te widoki. Na co dzień trenuję na nizinnym terenie - opowiada Elżbieta Wojciechowska, pierwsza kobieta na mecie.

Sędziowie przyznają, że technika nie jest najistotniejsza. Powinna być po prostu skuteczna. – Ważne, żeby grać fair, nie podbiegać i nie podkładać sobie kijków - wyjaśnia Zdzisław Bielawski, na co dzień instruktor nordic walking.

- Były to pierwsze takie mistrzostwa, ale nie ostatnie. Za rok poprawimy błędy i znów zaprosimy w te tereny - obiecują organizatorzy.


"Sędziowie przyznają, że technika nie jest najistotniejsza".... 
Niestety bardzo przykre jest to, że można się spotkać z takim stwierdzeniem z ust sędziego. Klienci firmy Acteam bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, że w nordic walking to właśnie TECHNIKA JEST NAJWAŻNIEJSZA. Szkoda, że sędziowanie podczas zawodów nordic walking sprowadza się jedynie do oceny PODBIEGANIA, a nikt nie zwraca uwagi na pracę prostych rąk za linią bioder (co jest wyszczególnione w regulaminie opisującym jak powinna wyglądać prawidłowa technika).

NORDIC WALKING TO PRZEDE WSZYSTKIM PRAWIDŁOWA TECHNIKA!


źródło:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-wroclaw,44/trzeba-sie-scigac-ale-biegac-nie-mozna-mistrzostwa-swiata-w-nordic-walking,360542.html


Ruch to inwestycja w zdrowie Zapewniamy fachową opiekę trenera i profesjonalny sprzęt

Kontakt z nami: +48 508 287 007 lub +48 697 020 959