Acteam

Trenerzy uczą tak, jak sami zostali nauczeni...

Artykuł dodano: 2013-09-11

Instruktorem każdy być może...

… trochę lepiej lub trochę gorzej. Bardzo często zadaję sobie pytanie odnośnie tego, ile powinien umieć instruktor rekreacji ruchowej. Gdzie kończą się kompetencje instruktora, a gdzie zaczynają trenera? Jak powinna wyglądać idealna lekcja?

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem poruszającym temat tego, kto może zostać instruktorem na przykładzie kursów na instruktorów rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna.

http://www.swiatkoni.pl/journalism/11,instruktorem-kazdy-byc-moze.html

Niestety obecnie temat ten jest aktualny prawie we wszystkich dyscyplinach sportu. Za "instruktorów" podają się osoby bez odpowiedniego wykształcenia i przygotowania do prowadzenia własnych zajęć.


Na kursy na instruktorów różnych dyscyplin sportu przyjmowane są osoby nie posiadające wystarczających umiejętności. Podczas takiego szkolenia największą wagę powinno przykładać się do samej nauki nauczania, a nie podnoszenia umiejętności technicznych instruktorów, co często się zdarza.

Warsztatu instruktora nie można opanować w weekend!

Tego uczymy się latami!

Dlatego pytam: czego może Was nauczyć "instruktor", który sam nie opanował wiedzy i techniki w swojej dyscyplinie? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami.


Pamiętajcie, to do Was należy wybór instruktora!

Acteam to doświadczeni instruktorzy, którzy od 9 lat promują nordic walking we Wrocławiu. Prowadzą nieprzerwanie systematyczne treningi i uczestniczą w wielu akcjach edukacyjnych i profilaktycznych.

Sprawdź naszych instruktorów!

Ruch to inwestycja w zdrowie Zapewniamy fachową opiekę trenera i profesjonalny sprzęt

Kontakt z nami: +48 508 287 007 lub +48 697 020 959